Slovník pojmů

1 26
Články 1 - 30 / 170

BRAINFOOD v Hotelu Nautilus**** Tábor

Hlavním cílem a výhodami při konferencích či školeních je udržet stabilní hladinu cukru v krvi, zvýšit koncentraci a snížit únavu. Potraviny, které jíme, ovlivňují to, jak náš mozek funguje. Toto spojení mezi myslí a jídlem bylo inspirací k vývoji BRAIN FOOD. Výzkum ukázal, že správné jídlo ve správný čas zvyšuje naši schopnost se učit a soustředit, podporuje rychlejší reakce a dokonce snižuje hladiny stres-faktoru, které mohou mít dopad na kvalitu jednání. Internet: www.hotelnautilus.cz

BRAINFOOD v Hotelu Nautilus**** Tábor

Raut

Slavnostní občerstvení formou rautu se uskutečňuje zejména při větších akcích ve večerních hodinách. Raut je vhodné pořádat pro společnost s více jak 30 osobami. Slovo raut je přejatý výraz z anglického slova rout, což znamená „srocení více než 3 lidí“. Tato společenská událost slouží k navázání kontaktů co největšího počtu lidí. Akci zpravidla předchází „welcome drink“ nabízený z podnosů obsluhou při příchodu hostů. Hlavní konzumace probíhá samoobslužným způsobem u bufetových a nápojových stolů, jídlo se konzumuje ve stoje. Ve výjimečných případech na přání klienta, je možné použít jako součást rautu další místnost s možností sezení. Oproti banketu má raut několik výhod: - bohatší výběr jídel a nápojů - úspora obsluhujícího personálu a jeho bezprostřední kontakt s hostem - větší příležitost k vzájemnému poznání hostů

Raut

Hydroxeur

Ve speciální vaně je prováděna intenzivnější masáž pod vodou jemnými paprsky vody, prosycenými vzduchem nebo kyslíkem.

Infrasauna

Slouží k prohřátí těla infračerveným zářením až do hloubky 4 cm. Jedná se o působení teplého a suchého vzduchu o teplotě 45° C v uzavřeném prostoru sauny.

Jacuzzi

Jedná se o speciální vířivou vanu pro několik osob v níž se provádí podvodní hydromasáž četnými paprsky vody a bublinkami vzduchu.

Koupel Air Jet

Koupel Air Jet je intenzivní kombinovaná podvodní a vzduchová masáž ve vaně s šetřícím efektem pro organismus. Má celkový relaxační účinek a zlepšuje prokrvení kůže a svalů.

Shiatzu masáž

Představuje celkovou relaxační masáž, při které jsou využívány prvky akupresury v kombinaci s relaxační hudbou a aromaterapií.

Thajská masáž

Jedná se o celotělovou masáž, při které pravidelnými, přesně směrovanými tlaky maséra dochází k výměně energie a k nastolení rovnováhy v těle.

Tibetská masáž

Tibetská masáž představuje soubor mechanických podnětů, prováděných rukou na těle klienta s cílem dosáhnout harmonie duše a těla.

Turecká lázeň

Turecká lázeň je prováděna ve speciálním boxu. Při této proceduře se kombinuje působení horkého suchého vzduchu, následné ochlazení a masáž jemnými paprsky vody.

Vibrosauna

Kombinovaná terapie, která využívá účinků vibrační masáže, tepla, relaxační hudby a aromaterapie.

Aurelius

Víno je harmonické, s přiměřenými jemnými kyselinami, je plné, výrazné chuti s jemnou charakteristickou vůní.

Bacchus

Pojmenován po římském bohu vína, vznikl křížením Sylvánské zelené x Ryzlink rýnský a odrůdou Müller Thurgau Dr. Husfeldem ve Falcku.

Chardonnay

Víno vyšší jakosti než burgundské bílé, je plnější, aromatičtější, s jemnou harmonií.

Irsai - Oliver

Víno je zlatožluté barvy výrazné typické vůně, velmi pronikavé, chuť plná, vysoce aromatická, připomínající muškátové víno, svým charakterem ne tak příjemné.

Muškát Ottonel

Víno je zlatožluté barva se specifickou muškátovou vůní.

Neuburské

Víno je barva zelenkavé až žluté, příjemné vůně připomínajících nádech kouře.

Pálava

Víno s intenzívní, tramínovou vůní, lahodné, plné a harmonické, ohnivé, v chuti s výrazným kořínkem.

Rulandské bílé

Chuť je plná, víno potřebuje vyzrálost dvou i více let.

Sauvignon

Víno světlozelené až zelenožluté barvy s typickou chutí po kopřivách, broskvích nebo až černém rybízu podle ročníku a polohy, což se projevuje i v chuti.

Sylvanské zelené

Barva je syté zelené, s jemnou vůní - u mladých vín travnatou, později dosahuje tropického lahvového buketu s chutí plně extraktivní.

Tramín

Víno je barvy zlatožluté, s velmi silnou a těžkou vůní, chuti lahodné.

Veltlínské zelené

Podle vyzrálosti ročníku dává vína běžná stolní, ale i vysoce jakostní, světlozelené až nazlátlé barvy s medově lipovou vůní.

André

Začíná se rozšiřovat pro své dobré pěstitelské vlastnosti i kvalitní vysoce barevné víno.

Cabernet Sauvignon

Víno je rubínově červené barvy, zajímavé a osobité vůně i barvy.

Merlot

Víno je plné, výborné chuti, tmavé barvy.

Modrý Portugal

Víno barvy rubínové, jemné květinové vůně a příjemné sametové chuti.

Rulandské modré

Víno je barvy červené s cihlově rubínovým odstínem.

Abboccato

Jemně nasládlé víno.

Amabile

Nasládlé víno.

1 26
Články 1 - 30 / 170
ScenografieKongresové centrum Babylon LiberecStrategieSivek HotelsInterbus PrahaEVENTEXPOHotel LANTERNAEvent promotion