Slovník pojmů

1 26
Články 1 - 30 / 169

BRAINFOOD v Hotelu Nautilus**** Tábor

Hlavním cílem a výhodami při konferencích či školeních je udržet stabilní hladinu cukru v krvi, zvýšit koncentraci a snížit únavu. Potraviny, které jíme, ovlivňují to, jak náš mozek funguje. Toto spojení mezi myslí a jídlem bylo inspirací k vývoji BRAIN FOOD. Výzkum ukázal, že správné jídlo ve správný čas zvyšuje naši schopnost se učit a soustředit, podporuje rychlejší reakce a dokonce snižuje hladiny stres-faktoru, které mohou mít dopad na kvalitu jednání. Internet: www.hotelnautilus.cz

BRAINFOOD v Hotelu Nautilus**** Tábor

Blues

Původně americká černošská folklorní hudba, která se dostala do Evropy počátkem 20. století. Bluesový tanec je postupový a pomalý.

Čardáš

Původně uherský tanec se znaky cikánské rytmiky. Tanec začíná zvolna, následuje rychlá stupňující se část. Tančí se spíše při lidových slavnostech.

Cha-cha-cha (ča–ča-ča)

Živý rytmický tanec ovlivněný jazzem a bigbeatem.

Jive

Tanec známý od doby druhé světové války ve stylu jazzu.

Kadrila

Tanec původem z Francie, u nás známý již v první polovině devatenáctého století. Rozšířený hlavně na „českých bálech“.

Lambáda

Umělý tanec v němž se kopírují ladné pohyby partnera, často má erotický podtext.

Lektis

Polka finského původu, tancuje se v řadě za sebou.

Mambo

Tanec vzniklý propojením kubánského bolera a rumby, tomu odpovídá i hudba – směs kubánské hudby a jazzu.

Polonéza

Původně polský šlechtický tanec volnějšího promenádního tempa, který se dodnes zahajují plesy.

Rumba

Latinskoamerický tanec pro který je charakteristický pohyb kyčlí.

Podání ruky

Ruku podává významný společensky méně významnému;žena - muži; starší - mladšímu.

Black tie (cravate noire)

Objevuje se na pozvánkách na společenské události. Je to mezinárodní výraz pro to, aby si pánové vzali smoking, pánský slavnostní oblek, ke kterému se má vzít černý motýlek, a žena si má vzít Malou večerní toaletu.

Řády

Vyznamenání, na pozvánkách označované jako „decorations“ se nosí v originále pouze na fraku nebo uniformě.

Tykání

Tykání navrhuje žena muži, starší mladšímu, nadřízený podřízenému.

Zasedací pořádek

Stejně jako u jiných společenských příležitostí mají společensky významnější osoby jistá privilegia. Snažíme se je posadit zády ke stěně, mají tak lepší přehled o dění kolem, pokud to nelze, posadíme hosta čelem k oknu. Nejčestnější místo pro ženu je po pravici hostitele, pro muže po pravici hostitelky. Druhé nejčestnější místo je po hostitelově levici, další opět po pravici a tak dále. Obecně se snažíme, aby se lidé při stolování měli možnost vzájemně lépe poznat, posazujeme tedy lidi, kteří mají blízké kontakty (manžele, spolupracovníky) dále od sebe, aby se netvořily izolované skupiny lidí.

Hydroxeur

Ve speciální vaně je prováděna intenzivnější masáž pod vodou jemnými paprsky vody, prosycenými vzduchem nebo kyslíkem.

Infrasauna

Slouží k prohřátí těla infračerveným zářením až do hloubky 4 cm. Jedná se o působení teplého a suchého vzduchu o teplotě 45° C v uzavřeném prostoru sauny.

Jacuzzi

Jedná se o speciální vířivou vanu pro několik osob v níž se provádí podvodní hydromasáž četnými paprsky vody a bublinkami vzduchu.

Koupel Air Jet

Koupel Air Jet je intenzivní kombinovaná podvodní a vzduchová masáž ve vaně s šetřícím efektem pro organismus. Má celkový relaxační účinek a zlepšuje prokrvení kůže a svalů.

Shiatzu masáž

Představuje celkovou relaxační masáž, při které jsou využívány prvky akupresury v kombinaci s relaxační hudbou a aromaterapií.

Thajská masáž

Jedná se o celotělovou masáž, při které pravidelnými, přesně směrovanými tlaky maséra dochází k výměně energie a k nastolení rovnováhy v těle.

Tibetská masáž

Tibetská masáž představuje soubor mechanických podnětů, prováděných rukou na těle klienta s cílem dosáhnout harmonie duše a těla.

Turecká lázeň

Turecká lázeň je prováděna ve speciálním boxu. Při této proceduře se kombinuje působení horkého suchého vzduchu, následné ochlazení a masáž jemnými paprsky vody.

Vibrosauna

Kombinovaná terapie, která využívá účinků vibrační masáže, tepla, relaxační hudby a aromaterapie.

Masáže

Prostřednictvím masáží může být dosaženo uvolnění svalstva, zmírněny bolesti a podpořeno prokrvování. Rozdíl mezi jednotlivými masážními technikami spočívá v manuální technice a ve stanovení cíle.

Kyslíková terapie

Tato léčba se provádí dávkami vitamínů a kyslíku v kombinaci s duševním a pohybovým tréninkem k léčbě projevů stáří.

Aurelius

Víno je harmonické, s přiměřenými jemnými kyselinami, je plné, výrazné chuti s jemnou charakteristickou vůní.

Bacchus

Pojmenován po římském bohu vína, vznikl křížením Sylvánské zelené x Ryzlink rýnský a odrůdou Müller Thurgau Dr. Husfeldem ve Falcku.

Chardonnay

Víno vyšší jakosti než burgundské bílé, je plnější, aromatičtější, s jemnou harmonií.

1 26
Články 1 - 30 / 169

Vybíráme z fotografií

Outdoorové a sportovní akce našich partnerůRozhovor s Jindrou Kantorem, tandempilotem, majitelem paraškoly KANTOR na letišti v Mladé BoleslaviNew Orchestra of Dreams & Tonya GravesLázně Luhačovice: Nová Alexandria je otevřenaKoně na jevištiTretí ročník EventEXPO priniesol do Refinery Gallery to najlepšie,   čo na eventovom trhu máme!
Event PromotionEVENTEXPOVysočina Convention BureauTrendEventTasteEvent