středa 30. srpna 2023

Aparthotel Svatý Vavřinec – designové ubytování, netradiční konferenční prostory a zážitková gastronomie v srdci Pece pod Sněžkou

Vyzkoušeli jsme

Koncem července se vydáváme objevit Aparthotel Svatý Vavřinec v srdci našich nejkrásnějších hor. Hotel za dobu svého působení získal řadu ocenění, proto jsme samozřejmě zvědaví.

Hotel nalézáme snadno, neboť je umístěn v centru města. V recepci jsme mile přivítáni a zároveň rychle a profesionálně odbaveni. Již před příjezdem nám rezervační systém hotelu zaslal řadu informací. Budova má dvě podzemní garáže a každý apartmán má své parkovací místo. Z garáží se výtahem dostanete ke každému ubytování. Zvenku vidíte čtyři apartmánové domy umístěné „na louce“ zelené střechy obchodního patra budovy. 90 apartmánů s kapacitou 300 lůžek je umístěno v těchto budovách, „věže“ jsou organizované kolem čtyř výtahů se schodišti a vše je propojené, což uvítáte zejména v zimním období.

Vstupujeme do apartmánu B102 s jednou ložnicí. Apartmány jsou navrženy ve čtyřech designových stylech. Každý styl zastupuje jeho grafický symbol, který se objevuje v interiéru: Glamour – zlatá hvězdička, Skandinávie – ševron. Modern – trojúhelník, Krkonoše – modrý křížek.

Po krátkém osvěžení v podobě kávy a procházce po blízkém okolí relaxujeme na masáži. Večeříme v hotelové restauraci. Pokud máte rádi dobré jídlo a skvělý servis v útulném prostředí, pak jste zde správně. Ochutnáváme telecí pavouček s karlovarským knedlíkem a houbovou omáčkou a vepřovou panenku s pečenými batáty, slaninou a fazolovými lusky, koňakovou omáčkou. Jako dezert volíme buchtičku se šodó, která je velmi zajímavě servírována.

Doménou hotelu jsou firemní akce, meetingy a teambuildingy, jež se připravují vždy na míru dle požadavků klientů. Po vydatné a chuťově pestré snídani jdeme na prohlídku konferenčních prostor. Originální je sál Valet s kapacitou až 300 osob, ve kterém lze uspořádat nejen pracovní setkání, ale i přehlídky autosalonu, zahradní techniky, či party s DJ nebo kuchařskou show v podobě porcování velké ryby. Salonek Růžohorky a sál Sněžka mají velkou prosklenou stěnu a variabilní konferenční vybavení. Salonek Vinárna naleznete v sousedství restaurace, má originální průhled do vinotéky. Pro neformální setkání či pracovní jednání lze využít variabilní a příjemné lobby s krbem. Pro menší či uzavřená jednání do 12 osob využijte luční salonky se slunnou terasou. Konferenční prostory jsou vybavené dataprojektory, velkoplošnými plátny či flipchartem.

Pec pod Sněžkou leží uprostřed nádherné přírody. Byla by škoda nevyrazit na pěší túru trvající téměř 5 hodin. A nyní je čas na relaxaci, čas ochutnat krkonošské wellness s nabídkou saun (finskou saunu s venkovní ochlazovací sprchou, bio saunu s aromaterapií, parní saunu), Kneippův chodník, zážitkové sprchy, chrlič ledu nebo vířivku. Ve společenské části s barem naleznete vodu s lístky máty a ovocem i čistou. Samozřejmě si můžete objednat i jiné nápoje dle libosti. Celé wellness i jednotlivé zóny lze uzavřít pro soukromou akci.

Tým Aparthotelu vám připraví akci plnou netradičních zážitků, které vaši akci udělají nezapomenutelnou. A že je z čeho vybírat!
Uvnitř se nudit nebudete: zajistí pro vás fotokoutek, karaoke, party s DJ, virtuální realitu, zábavu na herních konzolích, Air Hockey, stolní fotbálek či profesionální šipky, degustaci vín nebo rumů, venkovní party na vyhřívané terase s venkovní kuchyní.
Vybírat ale můžete také ze sezónní nabídky originálních aktivit, které z vaší firemky udělají opravdový zážitek. Vykročte z komfortní zóny a stmelte tým pomocí metody Wim Hof, která si zakládá na dechových technikách, chladové terapii a meditaci, vyfoukněte si vlastní skleněnou baňku, vyšetřete vraždu, která se v Aparthotelu právě stala v rámci originální indoor únikové hry. Naučte se připravit kávu s kávovým someliérem, absolvujte barmanský kurz, upleťte si koš, naučte se stloukat máslo, zažijte saunový rituál. Oddejte se meditaci, zacvičte si jógu, restartujte tým v rámci psychohygieny.

Další volnočasové aktivity: pěšky nebo lanovkou na Sněžku a cestu zpět si okořeníte sjezdem na horské koloběžce nebo se rozhodnete pro návrat pěšky s průvodcem a během výletu se posilníte na pikniku nebo pro vás připraví grilovačku u Herní krajiny Pecka. Netradiční je program LOVEC DOMORODEC: ulov, sežeň suroviny, rozdělej oheň, uvař a přežij! Speciálně navržená týmová aktivita kombinující survival techniky s kulinářským zážitkem. Během túry přes vrcholy Krkonoš vás naučí, jak rozdělat oheň v přírodě, jak si přefiltrovat vodu i jak položit past a ulovit si večeři. Rozeznáte lokální suroviny, nasbíráte sezónní potraviny a na závěr si s gastro teamem z těchto surovin uvaříte parádní menu. Vydat se můžete na výlet na elektrokolech a prohlídku lokálního pivovaru. Neopomeňme bobovou dráhu, lanový park, krytou střelnici, bowling, indoor minigolf. V zimě lákají nejen sjezdové a běžecké trasy, ale i sáňkařská cesta, výlet na sněžnicích či na skialpech, lavinový workshop i zimní olympiáda. Unikátní je výlet na rolbách, které jsou přistaveny přímo před hotel.

Náš pobyt se pomalu chýlí ke konci a tak si chceme poslední jídlo v restauraci vychutnat. Restaurace je vyhlášená stařeným masem a přípravou na X-Oven grilu na magrovníkovém dřevu. T-bone steak je velký a stačí pro dvě osoby, jako přílohu volíme brambory v popelu servírované v česnekové smetaně, omáčku ze zeleného pepře a houbovou. Je to skutečný kulinářský zážitek.

A protože ke každé akci patří catering, zde i ten má punc individuality. Každému chutná něco jiného, a proto si svůj raut můžete „namixovat“ podle vlastní chuti. Na výběr máte ze 3 cenových kategorií. Vybíráte odpovídající počet položek z předkrmů, salátů, polévek, hlavních jídel, servírovaných pokrmů, příloh a omáček

Od příjezdu až po odjezd personál hotelu vytvořil pohodovou atmosféru, ve které si člověk dopřál skvělou gastronomii, výborné služby pro pracovní jednání i relax těla a duše.

Nejvíce nás zaujalo:

 • působivý interiér, kombinace současného designu a stylového nábytku.
 • rodinný přístup s milou a přátelskou atmosférou u všech zaměstnanců hotelu
 • zážitková gastronomie na špičkové úrovni a prvotřídní catering
 • perfektní konferenční zázemí
 • široká nabídka doplňkových programů pro večírky i teambuilding

Doporučujeme pro:

 • kongresy či školení, semináře, workshopy
 • setkání managementu firem
 • akce pro významné klienty či obchodní partnery
 • upořádat lze akci se cvičením a relaxací i neotřelý teambuilding
 • galavečeře a společenské akce
 • prezentace nových produktů
 • pobyt jako dárek pro zaměstnance či obchodní partnery

Vyzkoušela Olga Nováková s manželem, červenec 2023.