středa 4. prosince 2019

Best Event Awards 2019

Informujeme

Minulý týden v Miláně proběhl 13. ročník festivalu Best Event Awards, mezinárodní soutěže, která oceňuje ty nejlepší eventy, lokace a eventové agentury s cílem ukázat důležitost eventů nejen jakou součásti marketingové strategie.

Letošního ročníku se již tradičně zúčastnily agentury z desítek zemí, které hrdě reprezentovali své projekty, včetně Česka a Slovenska. Konkurence byla letos opravdu vysoká a s ní i kvalita nominovaných projektů.

Pojďme se na ně spolu podívat!

Česko bylo zastoupeno hned několika projekty a agenturami. Event Arena představila svůj eco-friendly projekt Temple of Sustainability pro společnost H&M, který v průběhu festivalu Colours of Ostrava navštívilo přes 40 000 lidí. A co na něm bylo tak speciální? Celá konstrukce byla postavena z pilířů železničních mostů, které nikdy dříve nebyly použity za tímto účelem. Bravo!

Creative Pro se do soutěže zapojili eventem Run for the Oceans, globálním projektem, který využívá sílu sportu ke zvýšení povědomí o hrozbě znečištění moří plastem a inspiruje spotřebitele Adidas k ekologickému chování.

Třetím českým uchazečem o ceny byla společnost Fox Hunters, která se do soutěže zapojila s projektem pro Mercedes-Benz, pro jejichž klienty připravili nezapomenutelný zážitek -závody na saharské poušti. Atmosféra Dakar Rally a nehostinné poušti nadchla všechny účastníky a zasloužila si tak postup do finále BEA.

České firmy bojovaly statečně a svými projekty dokázaly, že kreativita a nápady nám opravdu nechybí, ale bohužel ani to nestačilo k získání ceny.

A kdo se tedy letos umístil? Pojďme se podívat na ty nejzajímavější projekty.

Intimate Concerts
Hned několik cen si odnesla společnost The Oval Office, která si je zasloužila svým projektem Intimate concerts. Pro svého klienta připravila sérii 81 malých koncertů, které se odehrály v obývacích pokojích zaměstnanců klienta. Podívejte se na video!

Blessed Bathrooms
Za nás jsou nejlepším projektem “Požehnané toalety”. Španělská eventová agentura vzala všeobecný problém a proměnila ho na prostředek pro inspiraci účastníků k recyklaci. Jak asi každý festivalový nadšenec ví, toalety jsou na hudebních akcích vyloženě horor. Společnost Ecovidrio na hudebním festivalu The Arenal Sound Festival postavila luxusní toalety, na které účastníci získali přístup pouze výměnou za pár skleněných lahví. Tato jednoduchá myšlenka inspirovala stovky lidí k recyklaci a odnesla si z BEA festivalu hned tři ceny.

Poslední projekt, o kterém bychom se rádi zmínili, nás zaujal svou technologickou dokonalostí. Zadání přišlo od zajímavého klienta – ruské těžařské společnosti mědi. Italská eventová agentura pro ně připravila “stánek” na veletrhu Innoprom 2019, který předčil všechna očekávání. Tančící LED monitory, holografické divadlo, laserová projekce... Není divu, že si tento projekt zasloužil první místo v kategorii Využití technologie. Podívejte se na video.

Zajímavých projektů bylo na BEA festivalu představeno mnoho, pokud se na ně chcete detailně podívat, doporučujeme prozkoumat webovou stránku akce. Všem výhercům srdečně gratulujeme!