úterý 12. května 2020

Česká eventová asociace vyhlásila nejlepší eventy minulého roku

Informujeme

V pondělí 27. dubna se konalo vyhlášení vítězů národní soutěže Výroční ceny ČEA 2020. S ohledem na aktuální situaci se třetí ročník soutěže konal netradičně ve zcela novém formátu, a to formou živého on-line přenosu.

Slavnostní vyhlášení probíhalo v oneAVstudio, do kterého si moderátor Adam Nedvídek, společně s předsedou ČEA Janem Kubincem „zval“ do živého on-line vysílání postupně zástupce společností všech 26 shortlistovaných prací, garanty kategorií i známé osobnosti.

Pro letošní rok byl výrazně navýšen počet členů poroty na 32, a to především z řad významných zadavatelů. Novinkou pro letošní ročník byl garant pro každou ze šesti kategorií. Předsednictví poroty znovu přijal Jan Binar, CEO McCann Prague a prezident AKA. Způsob hodnocení byl obdobný jako v předešlých ročnících, důraz byl kladen na efektivitu a přínos jednotlivých projektů, jejich originalitu a rozsah inovací.

„Akce stále více využívají inovace a nové technologické možnosti. Hluboké zážitky, umožněné dokonalým propojením zvuku, obrazu, světla a pohybu v prostoru. To vše by bez technologií nebylo možné, a je vidět, že každý rok se standard posune o kus dále. Kde pořád vidím příležitost pro zlepšení, je jasný komerční cíl a důkaz, že ho event dokázal naplnit či překročit,“ uvedl k přihlášeným pracím předseda poroty Jan Binar.

Nejlepším eventem uplynulého roku, který vyhrál kategorii Zábava a showbusiness a zároveň získal cenu absolutního vítěze GRAND PRIX, se stal Autodialog s Václavem Havlem v rámci oslav 30 let svobody od společnosti Ostrovy. Po dvou oceněních si odnesly agentury Art4promotion, Event Arena a Fox Hunter. Všichni vítězové jsou uvedeny na webu ČEA zde https://c-e-a.cz/soutez2020/.

Každému vítězi bylo ocenění „předáváno“ interaktivní formou ze studia. Zlaté vítěze vyhlašovali osobnosti českého showbusinessu Libor Bouček, Jakub Kohák, Tomáš Hanák, Jiří Vejdělek, Tomáš Měcháček a 3v1. Cena GRAND PRIX byla předána osobně Kapitánem Demo a předsedou poroty. Ti na základě instrukcí z produkce dojeli bílou limuzínou na Puškinovo náměstí, kde výherci přímý přenos sledovali. Bez jejich vědomí je překvapili za zády s trofejí v podobě chladící mísy naplněnou ledem a sektem.

„Vybrat finálního vítěze byl letos pro porotu velmi obtížný úkol, diskuze nad touto cenou trvala více než hodinu. Kreativita, autentičnost a efektivita. To jsou tři kvality, které stály za úspěchem vítězného projektu společnosti Ostrovy,“ uzavírá letošní ročník Jan Binar.