sobota 27. května 2017

Chateau Monty SPA Resort Mariánské Lázně

Vyzkoušeli jsme

K vyhledávaným lázeňským městům bezesporu řadíme Mariánské Lázně. Město uprostřed lesů a parků, ve kterém hosté nalézají klid a relaxaci pro zotavení těla i duše, ale i pracovní jednání, vás osloví svou jedinečnou atmosférou.

Příjezd k hotelu je velmi dobře značen. Zaparkovali jsme na parkovišti přímo u hotelu, který se nachází v krásném prostředí lesoparku nad městem, jen 10 minut chůze od centra. Se zavazadly jsme vešli do hotelové haly, kde se nás ihned ujala pracovnice recepce. Chateau Monty SPA Resort s tradicí od roku 1901 náleží do skupiny GALA HOTELS. Poskytuje komfortní ubytování v pokojích kategorie Standard, Superior, De Luxe a Suite či rodinných pokojích, celkem disponuje kapacitou 217 lůžek. Většina pokojů umožňuje nádherný pohled na lázeňské město. Náš pokoj se nachází ve druhém patře a překvapil nás svou vzdušností, dokonalými napodobeninami secesního nábytku a balkonem s výhledem na město i okolí. Hotel nedávno provedl úpravy interiéru a milé je, že se věnoval i výtahům a chodbám. Kromě koberců a výzdoby stěn zde naleznete malá zákoutí s křesílky.

Po náročné cestě jsme zatoužili po procházce, a proto jsme se vydali pěšky lesoparkem k lázeňské kolonádě, kde jsme chvíli poseděli v cukrárně vzhledem k nepříznivému počasí. Zpět do hotelu jsme se vraceli centrem města, které v tuto dobu bylo poklidné. Osvěženi procházkou jsme se vydali protáhnout si tělo do bazénu. Bazén na vás dýchne atmosférou „zelené oázy s lagunou“, můžete si zaplavat, využít masážní trysky či římské lázně. Na rychle a příjemně ubíhající čas nás upozornil až pocit hladu.

Večeře je podávána v Restauraci Montgomery formou teplého bufetu, který doplňuje výběr salátů a dezertů. Restaurace Montgomery je architektonickým skvostem, který nese jméno slavného generála. Sousední Restaurant Diana s kapacitou 32 míst je vhodný pro obchodní obědy, slavnostní večeře, schůzky managementu či rodinné oslavy. V zámecky zařízeném interiéru restaurace se budete nejen příjemně cítit, ale též si pochutnáte. Kávu nebo jiný drink po večeři si dáváme v Café & lobby baru příjemně usazeni do křesílek. Nabídka nápojů je velice široká. Navíc máme štěstí na hudební večer pro hosty hotelu.
Kromě kuchyně vás ve většině stravovacích provozů zaujme jejich atmosféra. Místnosti vyzařují důstojnost a poklid časů minulých. Vysoké stropy a nádherné lustry, zajímavý design…

Dopřáváme si ničím nerušený spánek a následně klidnou a chutnou snídani opět formou bohatého bufetu. Přijímáme pozvání k prohlídce kongresových prostor. Možnosti hotelu dovolují uspořádání středně velkých kongresů, konferencí, prezentací firem, školení či jednání. Prostředí a kvalita služeb je vhodná i pro akce mezinárodního významu. Vybavení kongresových kapacit je velmi variabilní a součástí servisu je i pronájem moderní techniky a doplňkové služby jako transport, volnočasové aktivity, umělecká vystoupení apod. Samozřejmostí je cateringový servis. Kongresový sál s kapacitou až 200 míst je vhodný i pro konání společenských akcí. Salonek Bohemia (30 míst), Salonek Diana (32 míst) či největší Salonek Egerländer (70 míst) poslouží velice dobře k obchodním jednáním, firemním prezentacím či jiným menším uzavřeným akcím.

Unikátem hotelu jsou tři letní terasy: jedna před vchodem do hotelu, kde si můžete v klidu přečíst noviny či posedět i knihy, druhá u restaurace Montgomery, kde si můžete za pěkných dní dát hlavní jídlo či uspořádat grilování pro skupinu, třetí u kavárny, ze které je jedinečný výhled na celé lázně.

Využíváme kvalitního připojení internetu na pokojích a kontrolujeme si pracovní poštu. Oběd volíme výběrem z jídelního lístku: Vepřovou panenku s listovým špenátem a šťouchaným bramborem a noky…. Obsluha byla perfektní a nelze jí nic vytknout.
Později odpoledne odpočíváme ve SPA Chateau Monty. Nejprve naše těla hýčkáme v koupelích s konopným oleje či ovesno-levandulovou koupelí. Následně absolvujeme klasickou masáž zakončenou tělovým olejovým zábalem. Vše jen velmi příjemné. Bylo vidět, že se o nás stará vysoce kvalifikovaný personál. Celé SPA je po rekonstrukci a prostory jsou moderní. Poskytován je široký výběr léčebně-rehabilitačních procedur. Zájemci o relaxaci mohou využít velkou řadu tělo hýčkajících procedur a zážitkových terapií. Také fitness, whirlpool, saunu, kosmetická ošetření.
Večer nás čekala opět večeře v podobě gastronomického koncertu mistra kuchaře následovaná velmi klidným spánkem.

Kromě lázeňství nabízejí Mariánské Lázně i řadu příležitostí ke sportovnímu vyžití. Najdete zde slavné golfové hřiště, které bylo otevřeno již v roce 1905, tenisové kurty, squash, minigolf a řadu dalších aktivit. V zimním období pak lyžařské terény několika stupňů obtížnosti. K dopravě lyžařů slouží lanová dráha a dva vleky, kromě denního lyžování si můžete užít i večerní lyžování.

Doporučujeme pro vaše akce:

  • středně velké národní i mezinárodní kongresy
  • konference a školení
  • semináře, školení, workshopy, prezentace firem
  • společenské akce včetně plesů
  • pobyt jako dárek pro zaměstnance či obchodní partnery

Nejvíce nás zaujalo:

  • možnost kombinovat pracovní jednání s relaxačním programem
  • architektura a interiéry kongresových a gastronomických prostor
  • široká nabídka procedur balneoprovozu a speciálních procedur, které můžete absolvovat i v podvečer. Účastníci vašich firemních akcí se zde budou cítit příjemně.
  • poloha hotelu mimo centrum města u lesoparku a přitom velmi blízko od centra
  • prostředí bazénu vytváří dojem „zelené oázy s lagunou“

Kontakt:
GALA HOTELS, Chateau Monty SPA Resort
Příkrá 218, 353 01 Mariánské Lázně
Tel.: 354 619 111
E-mail: monty@galahotels.cz
Web: www.montymarienbad.com

Vyzkoušela Olga Nováková s manželem, duben 2017

Tato webová stránka používá cookies, aby vám umožnila co nejlepší zážitek z našich stránek.