Najděte si ty nejlepší nabídky:
Rozšířené vyhledávání

Nový přístup k hudebnímu vzdělávání

V Praze byla za přítomnosti řady osobností české hudební scény slavnostně otevřena nová hudební škola s novým individuálním přístupem pro všechny. Zároveň byl zahájen unikátní nadační program pro nevidomé studenty hudby.

Nová hudební škola Music Academy Prague zahájila svou činnost. Koncept školy představil na slavnostním zahájení její zakladatel a člen hudební skupiny Jelen pan Alexandr Smutný: “Na naší škole se může učit každý bez ohledu na věk, pokročilost i časové možnosti. Tvoříme učební plán pro každého studenta zvlášť, učitelé jsou studentům zároveň hudebními přáteli. Na lekce se lze přihlásit za 2 minuty přes intuitivní webový portál myacademy.cz. K zahájení studia stačí, pokud člověka hudba baví. Věřím, že je to nesmírně obohacující a zároveň to přispívá k všeobecně lepšímu vztahu k hudbě ve všech věkových kategoiích. Vidím to již roky na všech svých studentech, ať jsou to děti, pracující, důchodci nebo studenti.” Na slavnostním otevření školy vystoupili učitelé školy a všichni si mohli vyzkoušet zahrát na hudební nástroje, jejichž výstava doplnila program otevření v okouzlujícíh prostorách Opero. Škole popřál do začátku frontman skupiny Jelen Jindra Polák.

Během večera byl zahájen projekt Nástroje pro talentované nevidomé studenty hudby v rámci Nadace pro Všeobecný rozvoj člověka. Její zakladatel Pavel Kopačka projekt představil  a předal koncertní pozoun v hodnotě 80 000 korun českých zrakově postiženému studentovi Marku Dudovi. Nadačnímu projektu popřála populární zpěvačka Debbi.

Výuka  na Music Academy Prague probíhá v Husově domě v Jungmannově ulici, učitelé také učí u studentů doma. Škola pomáhá studentům se sháněním hudebních nástrojů a podporuje jejich kulturní život v rámci partnerství a vlastních aktivit. Všichni učitelé na škole vyučují také  v angličtině. Registrace k výuce probíhá přes portál www.myacademy.cz. Nadace pro všeobecný rozvoj člověka usiluje o rovný přístup a rovné možnosti ve sféře vzdělání, pracovních příležitostí a zdravotní péče dle individuálních schopností každého člověka.

777 226 603 info@firemniakce.cz