Najděte si ty nejlepší nabídky:
Rozšířené vyhledávání

Kulturní fabrika – udělejte event v prostorách, které vypráví svůj příběh

Fabrika
Fabrika
Fabrika
Fabrika
Fabrika
Fabrika
DEPO2015
MeetFactory
MeetFactory
MeetFactory
MeetFactory
MeetFactory
DEPO2015

S pojmem kulturní fabrika jsme se setkali poprvé před cca pěti lety, kdy jsme navštívili bývalý pivovar Světovar v Plzni. Pod tímto pojmem si můžeme představit prostory pro kulturu, firemní akce, umění a také rozvíjení komunitního života.

Téměř vždy jde o studené, na první pohled neútulné industriální haly a opuštěné budovy, které však rozvíjejí fantazii návštěvníka a skrývají variabilní prostory pro zajímavé akce všeho druhu.

Kulturní centra tak dnes vznikají proměnou nejrůznějších průmyslových objektů. Že se jedná o trend současnosti, se můžeme podívat i do zahraničí. V Lipsku v roce 2001 začalo vznikat dnes již proslulé umělecké centrum Spinnerei přeměnou z původní největší evropské továrny na bavlnu. Městská jatka a dobytčí trh v Madridu zase dali základ pro kulturní centrum Matadero Madrid, ve kterém se v roce 2006 pořádal Urban Culture Festival s návštěvností 30 tisíc lidí. Kulturní fabriku Kaserne v Basileji jich ročně navštíví 60 tisíc a jde o největší kulturní centrum v severozápadním Švýcarsku.

V každém případě jde vždy o budovu, či komplex budov, s bohatou historií a silným příběhem. Jestli chcete být součástí toho příběhu, nemusíte ale chodit tak daleko a z tuzemských kulturních fabrik můžeme jmenovat pražské MeetFactory, plzeňské DEPO2015 nebo Fabriku ve Svitavách.

MeetFactory je neziskové mezinárodní centrum současného umění, které od roku 2001 sídlí v průmyslových prostorách bývalé sklárny na Smíchově. Zároveň je mimořádným prostorem, který hostí celou škálu kulturních a společenských akcí. Budova disponuje několika různě velkými sály s prvotřídním technickým vybavení a mezi její přednosti patří také žádné hlukové limity a 150 parkovacích míst. Pokud hledáte prostor pro VIP gala večery, firemní party, módní přehlídky, sportovní akce, koncerty a tiskové konference, domluvte si prohlídku v MeetFactory.

Kreativní zóna DEPO2015 byla otevřena v dubnu 2015 v areálu bývalých garáží městských dopravních podniků. Nejčastěji se zde pořádají konference, firemní večírky, ale i koncerty, vernisáže či gastronomicky laděné večery. Prostor ale také nabízí možnost pronájmu sdílené kanceláře (coworking) a nyní nově i kanceláře či showroomy v modulárních objektech umístěných uvnitř v hale - jedná se o prostory vytvořené z modulárních objektů (kontejnerů) a jsou určeny primárně pro firmy z tzv. kreativních odvětví (grafika, design, video, mobilní aplikace...).

Podobně také v kulturním středisku Fabrika probíhají nejčastěji firemní plesy či školení. Ke školení jsou určeny 2 učební místnosti a jedna aula, vše s prvotřídní moderní výbavou. Budova je bývalá továrna firmy Ettl z roku 1925, která byla přestavěna na moderní stavbu víceúčelového kulturního a vzdělávacího zařízení. Tato přestavba byla oceněna v soutěži Stavba roku 2009 cenou předsedy Senátu Parlamentu ČR.

Dejte vašemu eventu punc historické industrializace a zasaďte jej do budovy, která slouží lidem již několik desetiletí.

777 226 603 info@firemniakce.cz