úterý 18. července 2023

Festival Zlobení 20. - 23. 7. 2023

Informujeme

Čtyři dny v Gabriel Loci uprostřed města v horkém létě naplněné divadlem, hudbou, dílnami a hrou. Krabice, barvy, papír, hlína a voda. Semináře a debaty. A skvělé jídlo. To bude nultý ročník divadelního open air festivalu pro všechny, kteří chtějí na chvíli nemít vše pod kontrolou. Od zlobivých dospělých zlobivým dětem, křičení dovoleno!

Program festivalu se bude konat převážně na nádvoří bývalého kláštera Sv. Gabriela na pražském Smíchově, zavítá ale i do jeho ikonické Rajské zahrady. Pořadatelé zde uvedou řadu divadelních a hudebních představení pro děti i jejich dospělé. Dramaturgie festivalu se zaměřila na autorské inscenace, které se věnují tématům jako zlobení, výchova a rodičovství, a na běžné životní situace nabízejí netradiční pohled. „My i spousta našich kamarádů v divadle děláme převážně autorské „zlobivé” inscenace. Baví nás provokovat, chceme otevírat témata, o kterých by se ve společnosti, podle nás, mělo mluvit. Divadlo má být prostorem pro debatu. A tak občas dostaneme nálepku, že jsme zlobiví.” říká Adam Skala, režisér a organizátor festivalu.

Velká většina inscenací, které se na festivalu objeví tak tvoří autorské inscenace. Dramaturgický výběr se snaží dotýkat se i tématu zlobení, výchovy, rodičovství. „Hledali jsme takové inscenace, které se snaží dívat na známé věci z trochu jiného úhlu. Tam, kde je zvykem mlčet, nemlčí. Občas zašťourají. A taky se neberou úplně vážně.” vysvětluje dramaturgyně Kamila Krbcová.

Mezi účinkující divadelní soubory patří Divadlo MASO, Rudolf Hancvencl, Brastrs kolektiv, Lumíra Přichystalová, Studio Damúza, Ductus Deferens a další. Kromě divadelního programu si také malí návštěvníci festivalu užijí zábavný doprovodný program na pop-upovém "zlobivém hřišti" - svobodném prostoru z kartonových krabic a dalších recyklovaných materiálů. Návštěvníci na ně mohu malovat, stavět z nich, bořit, skákat, ležet - cokoli je jen napadne. Při inspiraci pro hru vycházel organizační tým ze svých dětských vzpomínek a fantazií.

„Naše hřiště myšlenkově kopíruje „adventure playground“. Krabice jsou univerzální cihly. Z těch si můžeš postavit hrad, bunkr anebo si vybít vztek. V divadle je to materiál, se kterým se často pracuje v rámci scény - a tak se to nabízelo.” vysvětluje Adam Skala.

Festival Zlobení a Letní scéna Gabriel oživují prázdninový kulturní program na Praze 5, která akci finančně podpořila. Přes den je na místo konání a veškerý program vstupné dobrovolné, bude však možné si za symbolickou částku rezervovat místo na festival a přispět na provoz festivalu dárcovským lístkem v síti Goout.cz. Denní program je určen primárně pro rodiny s dětmi. „Zlobivé hřiště” je otevřeno hodinu před prvním představením a zavírá ve 20 hodin. Večerní představení pro dospělé jsou zpoplatněna - lístky je možné kupovat v síti Goout.cz nebo na místě.

PROGRAM

ČTVRTEK 20.7.2023
15:00 Docela obyčejná pohádka pro docela obyčejný den / DIVADLO / OPEN AIR / Kája Růžičková aspol.
17:00 Děti, rodiče a kontrola / PRO DOSPĚLÉ / WORKSHOP / RAJSKÁ ZAHRADA / Vojtěch Kozlík
20:30 Anna Saavedra: Tajná zpráva z planety matek / PRO DOSPĚLÉ / DIVADLO / OPEN AIR / Demavod

PÁTEK 21.7.2023
15:00 V jednom lese, v jednom domku / PRO DĚTI / DIVADLO / OPEN AIR / Ruda Hancvencl
20:30 Tři heteráni / PRO DOSPĚLÉ / DIVADLO / OPEN AIR / Divadlo MASO

SOBOTA 22.7.2023
13:30 Kouzelnická show Kristiana Kašpara / PRO DĚTI / SHOW / OPEN AIR / Brastrs divadlo
15:00 Princezna Žermontázie / PRO DĚTI / DIVADLO / OPEN AIR / Brastrs divadlo
18:30 Já, diagnóza / PRO DOSPĚLÉ / DIVADLO / OPEN AIR / Lumíra Přichystalová
20:30 Rakvičkárna / PRO DOSPĚLÉ / DIVADLO / OPEN AIR / Brastrs divadlo

NEDĚLE 23.7.2023
10:30 Batosnění / PRO DĚTI / DIVADLO / RAJSKÁ ZAHRADA / Studio Damúza
11:30 Mám dvě ruce k povídání (znakovací dílna) WORKSHOP / RAJSKÁ ZAHRADA / Pavla Foster Skalová
13:30 Šlehačková bitva / PRO DĚTI / HRA / OPEN AIR
15:00 IMPROVIZACE / PRO DĚTI / DIVADLO / OPEN AIR / Zbytečně komplikované divadlo
20:30 Drým Džurny / PRO DOSPĚLÉ / DIVADLO / OPEN AIR / Ductus Deferens

Fotografie zaslal Jiří Rýdl, Marketing Manager CIMEX INVEST s.r.o. - děkujeme.
https://www.zlobeni.cz/