čtvrtek 18. července 2019

Garden party – velkolepá akce, přátelské posezení nebo koncert jazzové hudby?

Inspirujte se

Dlouhé letní dny, za oknem sluníčko a vy s kolegy sedíte v kanceláři a do pozdních hodin dotahujete projekt. Přitom byste raději seděli venku u vychlazeného bílého nebo klidně virgin mojita a nasávali letní atmosféru. Proč si ale vlastně takové příjemné odpoledne nedopřát i v práci?

Třeba jako oslavu ukončení projektu nebo mimořádně úspěšný kvartál. Po hodinách v kanceláři si vaši zaměstnanci určitě zaslouží trochu „upustit páru“. Nabídněte lidem z týmu nevšední zážitek v podobě firemní garden party.

Pod pojmem zahradní party se může skrývat velkolepá akce s dresscodem nebo přátelské posezení lidí z týmu. Základem každé garden party je samozřejmě dobré jídlo – ať už se rozhodnete pro pečení selete nebo pro náročnější grilování masa a zeleniny. Zapomenout nesmíme samozřejmě ani na chlazené alkoholické i nealkoholické nápoje, velký úspěch budou mít určitě míchané drinky. Termíny firemních akcí se určují minimálně na týdny dopředu, takže ač si samozřejmě přejeme pěkné počasí, tak větru dešti neporučíme. Je tedy dobré mít v záloze i party stany. Už z tohoto základního výčtu plyne, že je rozumné garden party pořádat za pomoci specializovaných firem. Budete mít jistotu, že maso bude správně propečené, nápoje vychlazené, po hodině nedojde nádobí a vy se budete moct věnovat kolegům a dobře se bavit.

Základ máme, teď ještě detaily. Podle velikosti a charakteru akce zvažte, zda chcete určit dresscode – i minimální požadavek na slavnostnější nebo třeba tematický oděv dá celé akci nevšední rozměr. Pokud pořádáte rodinné odpoledne, nezapomeňte na soutěže a aktivity pro děti. Ostatně třeba nějaké netradiční aktivity ocení i vaši zaměstnanci. Nebo můžete dohodnout živý koncert vážné hudby či jazzový doprovod. Jde-li o menší neformální akci, popřemýšlejte nad nevtíravou reprodukovanou hudbou – pak vám vše usnadní profi DJ, s nímž domluvíte hudební styl, který vaší party doprovodí. Neuškodí se zamyslet i nad výzdobou nebo třeba jednotným barevným laděním celé akce.

Garden party se dá udělat ve velkém stylu i nízkonákladově.

V každém případě je na místě si základní služby nechat zajistit „od profíků“ a dál už je to jen na vás. Je jedno jestli pošlete tištěné pozvánky nebo obešlete kolegy mailem, jestli si jen tak popovídáte nad skleničkou nebo zajistíte i kulturní program, zda si necháte udělat kompletní cateringové služby nebo jen základ a necháte kolegy, aby se pochlubili svými jedinečnými letními saláty a donesli koláče z domácího ovoce. V každém případě by měla být garden party hlavně příjemným časem stráveným s lidmi, s kterými si rozumíte nebo které chcete ocenit.