pondělí 20. února 2023

Hotel Zámek Třešť - atraktivní prostředí a komfort pro vaše akce.

Vyzkoušeli jsme

V květnu 2022 se zámek otevřel po dlouhé a náročné rekonstrukci. Novorenesanční zámek byl postaven roku 1513. Od roku 1984 je zámek i s přilehlým parkem v majetku Akademie věd ČR. Zámek jsem znala z doby před rekonstrukcí a byla jsem velmi zvědavá na novou podobu konferenčního centra. Paní Pavla Pěkná, ředitelka hotelu, pozvala naši redakci na krátký pobyt koncem ledna.

Zámek se nachází v rozsáhlém 16 ha zámeckém parku, který je obklopen rybníky a zalesněnými kopci Českomoravské vrchoviny. Leží pouhých 15 km od Telče (UNESCO) a 19 km od Jihlavy.

Vcházíme do hotelu a hned nás uchvátí designová recepce. Odbavení je příjemné a rychlé. Náš pokoj DELUXE je ve druhém patře v hlavní budově zámku. Pokoj poskytuje krásný výhled do zámeckého parku, ale i posezení, minibar a pracovní místo, připojení k internetu je samozřejmostí. Kromě budovy zámku, jsou další pokoje k dispozici v zámecké depandanci 50 m od zámecké budovy. Informační materiály pro hotelové hosty jsou zpracovány pečlivě a na stolku leží kartička - přivítání spolu se sladkým překvapením.
K dispozici je dostatečné množství parkovacích míst v celém areálu.

S paní ředitelkou Pěknou jako průvodcem se vydáváme na prohlídku zámku, zejména konferenčního patra. Procházíme reprezentativní prostory pro pořádání konferencí, seminářů, školení, porad, koncertů, oslav významných jubileí a rautů. Můžete využít hlavní konferenční sál, hodovní či zlatý sál, několik menších salonků. Unikátní je Barokní salonek - krásný prostor ze 17.století s původní freskou a barokní soupravou pro privátní jednání až 10ti osob. Většinu salonků lze vzájemně propojit. Prostory jsou variabilní a technické vybavení sálů profesionální. Specialitou jsou konference a workshopy v přírodě.

I když vám to nemusí na první pohled připadat, zámek poskytuje širokou nabídku aktivit pro teambuildingové akce přímo v zámeckém parku. Součástí parku je geostezka, devíti jamkové discgolfové hřiště, pétanque a unikátní Stezka Lesní mysli, kde si projdete pečlivě vybraných 5 zastávek stejně jako je 5 smyslů. Případně vám některá ze spolupracujících agentur připraví program přímo na míru. Protože je ještě světlo, vydáváme se na procházku zasněženým parkem poznat některé z jeho zajímavostí.

Následně se jdeme ohřát a zrelaxovat do zámeckého wellness. Právě v dnešní uspěchané době je aktivní odpočinek a relaxace velmi důležitá a vhodná pro „nabití baterek“ do dalšího každodenního pracovního stresu. K dispozici je finská i parní sauna. Odpočíváme naloženi ve vířivce s kombinací pěti hydromasážních procedur což je nejen příjemné, ale prospívá i našemu zdraví. U vířivky i u saun jsou odpočinkové zóny s lehátky a vodou v karafě. Objednat si lze masáže, zábaly a spa rituály.

Historii místa připomínají i Kafkovy kresby v interiérech a také logo zámku vytvořené z jeho rukopisu. Návštěva restaurace Franze Kafky je zážitkem. Šéfkuchařka Nikola Kittlerová pro nás připravila k večeři tříchodové zámecké menu. Hned vedle restaurace se nachází salonek Franze Kafky, který je ideálním místem k relaxaci se sklenkou kvalitního nápoje. Ke sklence si můžete vypůjčit knihy o Franzi Kafkovi v češtině, angličtině i němčině. Salonek se zabudovanou televizí je vhodný i pro menší jednání. V letním období můžete pro akce využít letní terasy na zámeckém nádvoří.
Po lahodné večeři (lahodila oku i chuťovým buňkám) jsme se přesunuli do lobby baru, kde jsme poseděli a vedli rozhovory u drinku. Jste-li vyznavači vína, pak vězte, že nabídka je široká. Ale specialitou zámku je degustace rumů a ginů, které doplňuje nabídka toniků. Nechte si od číšníka poradit a vychutnejte si zdejší nápojové perly.

Náš spánek je klidný a ničím nerušený (hluk ani světlo, jak známe z měst, nás neruší). V Praze jsem vzhůru již od 2-3 hodiny dříve.
Dobré ráno. O dobrý start do nového dne se postaral snídaňový bufet s koutkem zdravé výživy, čerstvé pečivo a vynikající káva. Bohužel se s tímto působivým designovým hotelem musíme po snídani rozloučit.

Odjíždíme maximálně spokojeni. Veškerý personál zámku byl velmi vstřícný a usměvavý a bylo na něm vidět, že se snaží pobyt hostům maximálně zpříjemnit. Přístup všech byl proaktivní a profesionální.

Ubytování i veškeré služby hotelu byly na vysoké úrovni. Děkujeme za úžasné zážitky a hotel doporučujeme pro vaše akce, ale i individuální odpočinek.

Vyzkoušela Olga Nováková s manželem, leden 2023