pondělí 1. října 2018

I u stolu je zábava

Inspirujte se

V minulém tématu jsme se podívali na videoherní aktivity, které mohou ozvláštnit vaši firemní akci. Dnes nás čeká to samé, tedy s výjimkou, že z virtuálního světa přejdeme ke stolům. I tam si můžete užít velkou porci zábavy, díky které o eventu uslyšíte ještě nějakou dobu.

Dnes se tedy vydáme podívat do světa deskových her a hlavolamů, které se podle nás vyplatí vyzkoušet.

Deskové hry – od párty oddechovek až po komplexní projekty

Deskových her je spousty. Proto může být obtížné si nějakou vybrat. Jak na to? Nejlepší je se poohlédnout po něčem co byste ocenili jak vy, tak i vaši hosté, které na akci mít budete. Určitě není vhodné přichystat hru Aktivity, když víte, že vaši společníci opravdu neocení předvádění pantomimy. Taktéž není nejlepší nápad hrát deskovou adaptaci Hry o trůny, když se pořádaný event bude konat pouze pár hodin (tato hra dokáže být neskutečně dlouhá).

Na rozdíl od videoher z minulého článku, které si člověk užije i za předpokladu jednoho hráče, se zábava u těch deskových odvozuje právě od kolektivu, který se u ní sejde. Pokud na to budete myslet, určitě si užijete společné chvíle se svými hosty mnohem víc.

Nechce se vám investovat do her, které byste využili jen jednou do roka a po zbytek času by se na ně jen prášilo ve skříni? I to má řešení. Mnoho heren nabízí možnost pořádání akcí v jejich prostorech, které jsou vybaveny nespočtem titulů, mezi kterými si vybere snad každý. Popřípadě se s některými můžete domluvit, že přijedou za vámi s vybranými hrami. U těchto možností je příjemným bonusem, že vám je kvalifikovaná obsluha kdykoliv ochotna poradit, pokud byste náhodou nevěděli jak je to s pravidly. A to ať už se ponoříte do detektivního světa krycích jmen, či budete budovat středověký svět v Carcassonne.

Hlavolamy – zábava nejen pro mozkové buňky

Pamatujete si, jak jste v dětství byli nadšení z toho, když se vám povedlo dostat ježka z klece, nebo složit Rubikovu kostku? To proto, že jste zvládli vyřešit něco obtížného. Jedná se vlastně o obyčejnou lidskou potřebu překonávat překážky. Při jejich pokoření si člověk připadá o trochu chytřejší. Pokud patříte k jedincům, kteří si užívají namáhat mozkové závity, rozhodně vyzkoušejte hlavolamy na pořádané akci.

Existuje několik skupin, které zapůjčují na pořádané párty hlavolamy a rébusy. Na výběr je vždy z několika úrovní obtížnosti, takže i hosté, kteří nejsou nadaní na řešení hlavolamů (což vůbec není špatné), se mohou bavit. Stejně jako u deskových her, i tady si můžete zažádat o radu u pověřené osoby nebo herního instruktora, pokud jste v úzkých, popřípadě se dozvědět něco z historie jednotlivých rébusů.

A tím se dostáváme k závěru. Doufáme, že vám naše rady přišly vhod a popřemýšlíte o možnosti zahrnout deskové hry, či hlavolamy na vaší příští akci. A my se budeme těšit u příštího článku.

1. díl herního miniseriálu naleznete zde

3. díl herního miniseriálu naleznete zde