čtvrtek 19. března 2020

Krátké teambuildingové aktivity pro každého

Inspirujte se

Vzhledem k aktuální situaci momentálně na teambuilding odjet nemůžete, ale proč si jeho program nepřipravit dopředu?! V článku najdete šest krátkých a jednoduchých aktivit, které jsou skvělou náhradou celodenní teambuildingové akce.

Papírová věž

Instrukce:
Rozdělte zaměstnance do dvojic či týmů.
Každé dvojici či týmu dejte papíry, ze kterých musí během stanoveného času vytvořit co nejvyšší věž.
Porovnejte výsledky a vyberte vítěze.

Detail:
Ačkoliv se to na první pohled může zdát jednoduché, tato aktivita vyžaduje hodně plánování a testuje představivost. Je to skvělý způsob, jak povzbudit kreativitu vašich zaměstnanců, ale zároveň tato aktivita přináší i trochu zdravé soutěživosti.

Smrt mrknutím

Instrukce:
Postavte zaměstnance do kruhu.
Vylosujte jednoho detektiva a pošlete ho pryč z místnosti mimo doslech. Mezi zbývajícími hráči vyberte vraha.
Detektiv se po návratu postaví doprostřed kruhu a hra může začít.
Vrah vyřazuje ostatní hráče mrknutím. Jeho cílem je vyřadit co nejvíce hráčů, aniž by si toho detektiv všiml. Cílem detektiva je najít vraha dříve, než bude moc pozdě.

Detail:
U této původem dětské hry si i sebevážnější tým užije spoustu legrace. Velkou výhodou je, že jediné, co potřebujete je prostor, ve kterém se hra uskuteční. Tuto hru lze hrát v několika kolech, přičemž každý má šanci být vrahem či detektivem. Počítejte skóre a na konci soutěže vyhlásíte vítěze.

Vezměte si, co jen potřebujete

Instrukce:
Shromážděte tým u stolu, na němž bude umístěn toaletní papír a kancelářské sponky.
Požádejte všechny, aby si vzali tolik čtverečků toaletního papíru a kancelářských sponek, kolik si myslí, že budou potřebovat na nadcházející aktivitu.
A aktivita? Za každý kus toaleťáku a sponky, které jste si vzali, o sobě musíte sdílet zajímavý fakt!

Detail:
Tato jednoduchá aktivita na prolomení ledů je zároveň skvělým způsobem, jak lépe poznat svůj tým. Lze ho hrát ať už máte velkou skupinu lidí či jen pár jedinců. Počáteční podvod a mlžení o skutečném cíli hry napomůže zaměstnancům si vytvořit představu o tom, s kým vlastně pracují, a to ve velmi krátkém čase.

Pokročilý Twister

Instrukce:
Rozdělte zaměstnance do skupin.
Vyvolejte kombinace částí těla.
Každá skupina musí spolupracovat, aby se POUZE části těla, které vyvoláte, dotýkaly podlahy.
Příklad: Vyvoláte pět chodidel, dvě ruce a jeden loket – tým musí spolupracovat, aby docílili zadání.

Detail:
Tato aktivita podobná klasické hře Twister je vhodná pro mladší týmy lidí, kteří se nebudou bát trochy akrobacie. Při této aktivitě budou muset spolupracovat a doslova se vzájemně podržet, až půjde do tuhého.

Kdo jsem?

Instrukce:
Napište jména slavných osobností nebo názvy předmětů či zvířat (fantazii se meze nekladou) na lepící poznámkové papíry. Počet papírů by měl odpovídat počtu účastníků.
Každý účastník si náhodně jeden zvolí a přilepí na čelo.
Účastníci mají za úkol zjistit, kdo jsou, aniž by se podívali na papírek. Musí chodit po místnosti a pokládat otázky svým kolegům, kteří jim k tomu pomohou. Podle počtu účastníků omezte počet otázek na osobu - např. máte-li tým o 30 lidech, každý se může zeptat pouze na jednu otázku každého jedince. Odpověď může být pouze ano a ne.

Detail:
Tuhle hru v nějaké podobě zná snad každý ze svého mládí. Funguje skvěle jako krátká teambuildingová aktivita, která má být zábavná a zároveň pomoci účastníkům komunikovat.

Ochraňte vejce

Instrukce:
Rozdělte účastníky do týmů.
Každému týmu dejte brčka, lepenku a vejce (pokud možno na tvrdo).
Týmy mají za úkol postavit kolem vajíčka konstrukci z brček tak, aby se po pádu na zem nerozbilo. Vyhrává tým, kterému se to podaří!

Detail:
Tato hra je ve své podstatě podobná Papírové věži, ale trochu více komplexní a náročnější na “suroviny”. Testuje představivost účastníků a jejich kreativitu a zručnost.

Tato webová stránka používá cookies, aby vám umožnila co nejlepší zážitek z našich stránek.