neděle 27. srpna 2023

Lázně Jáchymov – brána Krušných hor přitahuje stále více návštěvníků včetně těch firemních.

Vyzkoušeli jsme

Uspořádat zde můžete teambuilding, meeting, konferenci či obchodní jednání. Přijíždíme na pozvání poznat možnosti lokace pro skupinové eventy, které lze realizovat v lázních. Školení, seminář, prezentaci, vánoční večírek či jakoukoliv jinou firemní či společenskou akci můžete uspořádat v krásném prostředí v srdci Krušných hor.

Přijet lze přímo před hotel, vykládáme zavazadla a registrujeme se v recepci. Po odbavení nás překvapil historický a elegantní ráz hotelu Radium Palace. Neoklasicistní palác z roku 1912 je vlajkovou lodí jáchymovských lázní a má kapacitu 305 lůžek. Za jeho více jak 100letou historii zde bydlelo mnoho významných státníků: prezidenti T. G. Masaryk, Edvard Beneš a celá řada dalších významných osobností jako např. Marie Curie Skłodowská, Richard Strauss, Max Švabinský, baron Rothschild... Pokoj je prostorný s historickým nábytkem a výhledem do lesa. Snídaně a večeře jsou podávány bohatým bufetem. V zážitkové Modré restauraci si lze vychutnat gurmetské stravování.
Léčivá jáchymovská radonová voda je stará tisíce let. Nikde jinde v evropských lázních nenajdete vyšší koncentraci radonu v přírodní minerální vodě. Ulevuje od bolestí pohybového aparátu, pomáhá při léčbě nervových nemocí. Jedinečnost jáchymovských lázní tkví v mimořádných léčivých vlastnostech radonové vody v kombinaci se špičkovou rehabilitací. Unikátní jsou radonové koupele.

Hotel Radium Palace poskytuje atraktivní polohu, kvalitní zázemí a perfektní servis pro pracovní část programu i společnou zábavu. Vaši zaměstnanci či obchodní partneři ocení vynikající gastronomii, skvělý catering a celou řadu odpočinkových a teambuildingových aktivit včetně relaxace a blahodárných lázeňských procedur. Horské prostředí nabízí spoustu možností na sportovní i jiné aktivity. Můžete si tak užít teambuilding na lyžích, běžkách, na kole či koloběžce.

Objevujeme nespočet zákoutí a zajímavostí celých lázní. Po procházkách a večeři uléháme do královské postele a nerušeně spíme až do rána.

Po snídani se přesouváme na ubytování do Astoria Wellness Hotelu. Pokoj navozuje příjemný pocit vzhledem k béžovým a pastelovým tónům. Na doporučení navštěvujeme Prohlídkovou štolu Astoria, která je kopií dolu Svornost. Dostáváme přilbu a vidíte, jak horníci dobývali stříbro – seznamujeme se se světem výztuh, výdřev, vrtů, závalů, důlní techniky, šachetních žil a krápníku. Díky filmu pozorujeme podzemí dolu Svornost a pronikáme do tajemství vzniku, účinků a aplikace léčivé radonové vody.

Hotel Astoria je secesní blok budov s přistavěnou moderní restaurací – tvoří dokonalé zázemí pro firemní akce. Hotel s kapacitou 136 lůžek a 2 jednací místnosti je v centru lázeňské části.
Přímo naproti hotelu je Lázeňské centrum Agricola - centrum relaxace, sportu a volného času v lázních Jáchymov. Relaxujeme nejdříve v plaveckém bazénu, následně v rehabilitačním bazénu s vodou kolem 32°C, zkoušíme i zdraví prospěšný Kneippův chodník. Hojné bublání si užíváme ve dvou whirlpoolech. Při pěkném počasí je k dispozici venkovní terasa a sluneční louka. Využíváme dále Saunový důl – unikátní koncept saunového světa. Naleznete zde esenciální parní, infrasaunu se solným panelem, voňavou bylinkovou saunu s vůní bylinek a přírodních silic a samozřejmě finskou saunu. K ochlazení po prohřátí organismu se ponoříme do ochlazovacího bazénku, osobně mám ráda zážitkovou sprchu. I zde je k dispozici venkovní terasa, ze které se kocháme výhledem na lázeňský park, nebo vnitřní relaxační část s lehátky. Uchvátila mě závěsná lehátka – v nich se úžasně odpočívá. V centru Agricola mohou účastníci využít solnou jeskyni, různé lázeňské a wellness procedury, thajské masáže a fitcentrum.

Ale to již po krátké procházce míříme do prosklené Restaurace u vodopádu (i zde je příjemná terasa). Večeře je servírována opět formou bufetu (česká a mezinárodní kuchyně). I když je výběr o něco menší než v předchozím hotelu, jídlo je velice chutné. Večer završíme posezením na terase. Je však čas spánku.

Ještě zmíním, že další vhodné prostory a sály pro akce naleznete v Hotelu Běhounek umístěném nad jáchymovským údolím. Hotel Běhounek Spa & Wellness tvoří nepřehlédnutelnou dominantu města Jáchymov. Následný den po snídani se loučíme s areálem lázní.

A můžeme jen konstatovat: „Lázně Jáchymov jsou místem pro nezapomenutelné firemní zážitky!“.

POPTÁVKY po eventech: https://www.firemniakce.cz/lecebne-lazne-jachymov

Vyzkoušela Olga Nováková s manželem, srpen 2023.