čtvrtek 16. ledna 2020

Nejen konferenční dárkové předměty

Inspirujte se

Dárkové předměty jsou v podstatě synonymem pro konference, ale buďme upřímní, většina z těchto produktů skončí v koši ještě během dané akce nebo těsně po ní. Co tedy dát účastníkům vašeho eventu, abyste se vyvarovali negativnímu dopadu na životní prostředí a zbytečně nevyhazovali peníze za něco, co lidé neocení?

Látkové tašky aneb eko řešení?
Začněme u tašek. Na většině konferencí je účastníkům dána hned u registrace. Nejjednodušší volbou je taška papírová či plastová, a právě s takovými se setkáváme na většině akcí. Nicméně s přibývajícími obavami o životní prostředí, mnoho pořadatelů vyměnilo právě tyto druhy tašek za látkové. Ale je to skutečně ekologičtější volba? Látkovky možná udělají větší radost a fungují lépe jako reklamní nástroj, ale na to, aby se z ekologického hlediska vyrovnali těm plastovým, by musely být použity 7100 krát. Pokud tedy volíte látkové tašky, ujistěte se, že se jejich design účastníkům zalíbí natolik, že budou tašky používat ještě dlouhou dobu.

Kyberbezpečnost čili pozor na webkamery!
O tom, jak moc jsme v bezpečí a anonymitě, když čteme novinky na Seznamu, pročítáme maily nebo si na Facebooku prohlížíme, kde jsou zrovna naši přátelé na dovolené, přemýšlíme asi občas všichni. Mnozí z nás dokonce i preventivně přelepují kameru na počítači, ale co si budeme povídat, ta lepenka nevypadá nic moc. Už víte, kam tím směřujeme? Ano, obrandované znovupoužitelné krytky na webkameru! Jedná se většinou o magnet, lepenku, a plíšek. Nenáročné na výrobu, zaručeně populární u každého účastníka vaší akce!

Varování, 0 % baterie!!
Ať už jste kdekoliv a kouknete se kolem sebe, je velká šance, že většina lidí bude na telefonu. A pokud zrovna pořádáte konferenci, která trvá od rána až do večera, většině účastníků dojde baterka ještě před obědem. Darujte jim obrandovanou externí nabíječku! Vyřešíte tím tento problém, a navíc nemusíte řešit věci jako charging boxy nebo účastníky, kteří vám ze zásuvky vypojí navigační obrazovku, jen aby si nabili telefon.

Univerzální cestovní adaptér
Jestli na vaší konferenci očekáváte hosty z celého světa, je dost možné, že si část z nich zapomene vzít tu správnou nabíječku. Zachraňte je od zběsilého shánění toho správného konektoru tím, že jim darujete univerzální cestovní adaptér. Můžeme vám slíbit, že takovou věcičku využijí i po skončení vaší akce, třeba na rodinné dovolené.

Staráme se o vaše zdraví!
Od rána do noci koukají na počítač, telefon, tablet nebo televizi… Účastníci vaší konference s velkou pravděpodobností tráví většinu dne před nějakou obrazovkou. Právě z obrazovek vyzařuje modré světlo, které může například narušit spánkový režim a oni nedej bože mohou v následku nekvalitního spánku zaspat ranní meeting. Pomozte jim tím, že místo zbytečných dárků dostanou brýle blokující právě to škodlivé modré světlo.

Žádné věci nedávejte
Tahle myšlenka vám možná bude připadat trochu nejasná, ale vyslechněte nás. Věc se má tak, že účastníci velice pravděpodobně to, co jim darujete, už mají, anebo to prostě nepotřebují. Lidé přece na konference nechodí kvůli dárkovým předmětům, ale kvůli získávání nových znalostí, navazování kontaktů a hledání inspirace. Místo vystavování dárkových předmětů tedy vystavte ceduli, na které vysvětlíte, že se na letošním ročníku žádných věcí nedočkají, jelikož je to jednoduše lepší pro životní prostředí. Slibujeme, že tím nikoho neurazíte.

Co dál?
Jestli trváte na tom, že přeci jen něco darovat chcete, zvažte ještě následující předměty:
Sada na čištění obrazovek – sprej a hadřík
Cestovní hrnek – kávy na konferencích není nikdy dost
Charitativní dar – kartičku s výběrem charit, ze kterých si účastník může jednu vybrat, a vy na ni následně přispějete určitou částku
Rostlinku – obrandované květináčky, které jsou předpřipravené k pěstování – stačí zalít
Ponožky – to je nejnovější trend ve světě konferenčních dárků – obrandované, samozřejmě