úterý 30. dubna 2024

"Nic není fixní a je potřebné neustále se posouvat a vyzývat status quo." říká ředitelka Almanac X Alcron Prague

Rozhovor

Přinášíme třetí ze série rozhovorů s osobnostmi eventového světa. Přečtěte si, čím se Alena Spišiaková, ředitelka hotelu Almanac X Alcron Prague momentálně zabývá, kde čerpá inspiraci, kam hotel posouvá a co hotel dělá výjimečným.

Jak byste ve třech větách popsal/a Almanac X Alcron Prague?

Legenda pražského hoteliérství, která začala psát dějiny v roce 1932 jako první luxusní 5* hotel v Praze. Minulý rok hotel prošel kompletní rekonstrukcí, kde se zachovaly původní prvky jako mramorové schodiště, křišťálové lustry, či onyxový krb, ale zároveň hotel dostal svěží a moderní nádech plný lokálního umění. Dnes je místem, kde se setkává umění a zajímavé akce, ale hlavně kulinářské zážitky.

V čem se Almanac X Alcron Prague odlišuje od konkurence a v čem  je Almanac
X Alcron Prague výjimečný?

V první řadě je hotel výjimečný svým skvělým týmem, který se o své hosty stará srdcem. Jméno Alcron rezonuje stále napříč různými generacemi a my jsme poctěni, že můžeme psát další kapitolu tohoto zajímavého příběhu. Celkově má hotel skvělou atmosféru a genius loci. Nový design hotel osvěžil a přinesl lokální umění do všech prostorů a také hotelových pokojů. Neustále spolupracujeme s umělci a designéry na nových projektech a akcích. Poloha v centru Prahy je skvělou základnou pro objevování města a pohyb po něm, zároveň vám u nás zaparkujeme auto v garáži.

Jaké novinky aktuálně připravujete?

Aktuálně jsme spustili nové menu v Alcron Restaurant pod taktovkou nového head chefa Richarda Bielika. Do budoucna představíme další gastronomické události. Naše spolupráce s umělci pokračují a brzy představíme novinky v Alcron Restaurant, ale i novou výstavu. Aktuálně vystavovaný Martin Lukáč se přesune do našeho sesterského hotelu Almanac ve Vídni a my představíme nové umění k nahlédnutí pro veřejnost. Do budoucího roku nás čeká velká dlouho očekávaná novinka v podobě rooftopu.

Jaké zajímavé akce se u vás uskutečnily?

Od otevření hotelu po rekonstrukci jsme u nás realizovali velké množství událostí a každá událost je něčím zajímavá. Z klientských byly zajímavé události typu Feel Good event, Má Vlast edit, či Lukáš Macháček Gala Dinner, nebo charitativní večer na podporu autismu. Korporátní události zaujmou mluvčími, účastníky i technologiemi. Z našich interních událostí byl poslední Bar takeover Mirror Bar z Bratislavy. V podobných událostech budeme určitě pokračovat i do budoucna.

Jaké jsou kapacity hotelu a eventových prostor?

Hotel nabízí 204 moderních pokojů a suites, inspirovaných úžasnou architekturou Prahy. Pro konference, meetingy a jiné příležitosti, ať už večírky, svatby, módní přehlídky či koktejlové recepce hotel nabízí 9 konferenčních prostor. Hlavní sál Crystal Ballroom ohromí skleněnou střešní kupolí a kapacitou až 200 osob na sezení. K dispozici máme ale také restauraci Alcron a bar stejného jména, které mají velmi příjemnou atmosféru.

Máte nějaké motto nebo oblíbený výrok, které Vás provází na Vaši osobní a profesní cestě?

Nemám konkrétní motto ani výrok. Myslím si, že je důležité lidi inspirovat. Ať už jde o hosty – inspirovat je k zážitkovému pobytu v Praze, z pohledu kolegů, aby se inspirovali navzájem, byli kreativní a měli dobré vztahy, aby to následně mohli přenést na hosty a poskytnout jim skvělý servis. Je to takový kruh. Férovost a úsměv dokážou dojít velmi daleko. V naší branži je kromě toho důležitý důraz na detail ve všem, co děláme.

Určitě se vám stalo, že se něco nepovedlo, jaké největší ponaučení jste si z toho
odnesl/a?

Kdo nic nedělá, nic nezkazí, a tedy i naopak. Poučení přicházejí neustále a učíme se každý den. Dnes se doba a lidé mění extrémně rychle a být flexibilní je základ. Největší poučení je asi to, že nic není fixní a je potřebné neustále se posouvat a vyzývat status quo.

Existuje nějaká rada, kterou byste dala každému event manažerovi ve věci
pronájmu prostor?

Vyberte prostory, kde se cítíte dobře, a vybírejte podle lidí, kteří v nich pracují. Právě tým v daném prostoru / lokalitě může váš event buď pokazit nebo zabezpečit úspěch. Tento průmysl stojí na lidech, vyberte si ty nejlepší.

Kde čerpáte inspiraci?

Inspirují mě kolegové, klienti a lidé kolem každý den. Inspiruje mě prostředí, Praha a příroda. A nejlepší nápady vždy přicházejí ve sprše.