neděle 16. dubna 2017

Oáza Říčany: sportovní centrum i konferenční lokace

Vyzkoušeli jsme

Navštívili jsme kongresové a sportovně-relaxační centrum v Říčanech u Prahy. Areál poskytuje širokou škálu služeb nejen v oblasti sportovních turnajů, soustředění či teambuildingů, ale i školení či pracovních jednání.

Areál se nachází na okraji Říčan, z části obklopen přírodou, nedaleko Prahy. Je tak vhodný nejen pro pobytové akce, ale i pro krátkodobé eventy.

Po příjezdu a příjemném přivítání v recepci jsme ubytováni v pokojích kategorie ***. Každý pokoj má vchod přímo „z ulice" a malou terasu, Pokoje jsou ve dvou samostatných budovách, převážně dvoulůžkové pokoje, samozřejmostí je vlastní sociální zařízení a TV. Pouze některé mají možnost přistýlky. Celkem lze využít 74 lůžek.

Procházíme se nejen po areálu, ale vyrážíme poznat okolí přírodní stezkou kolem rybníku Marvánek. Po návratu míříme do restaurace. Počasí nepřeje posezení na venkovní terase s grilem a tak využíváme vnitřní část s krbem a barem. Interiér ve dřevě na nás působí velmi příznivě a jídlo velmi chutně. K večeři vybíráme staročeskou kulajdu s čerstvě sekaným koprem a zastřeným vejcem a jako hlavní chod zkoušíme těstoviny rigatoni. Obojí je vynikající. Osvěžující jsou domácí limonády – postupně v průběhu pobytu ochutnáváme všechny příchutě.

Noc je klidná. Na snídani míříme do hlavní budovy, je podávána v prvním patře nad hlavní restaurací. Tato část se dá využít jako salonek pro menší akce či oslavy. Navazující terasa s posezením poskytuje výhled na tenisové kurty.

Jdeme si prohlédnout konferenční centrum otevřené v červnu roku 2009. Mile nás překvapuje variabilitou a špičkovou školící technikou. Prostory pro až 150 osob jsou plně klimatizované. Lze je uspořádat jako jeden konferenční sál, nebo 2 – 3 menší sály. V budově je samostatná hala s barem pro coffee break, případně podávání obědů či večeří.

Trochu se vyčasilo a tak je čas na sport. Využíváme nejprve hřiště na plážový volejbal, po němž hrajeme klidnější pétanque. Bohužel na venkovní badminton je větrno. Odpočíváme na terase restaurace při obědě i dlouho po něm. Ochutnáváme salát Panzzanella (marinované římské listy, kapary, cherry rajčátka, trhaná parmská šunka a opečený pizza chleba s třenou gorgonzolou).

Za našeho odpočinku najíždí velká firemní akce (většina účastníků ve společenském oděvu). Školí se odpoledne a podvečer v konferenčním centru a nijak to neruší návštěvníky, kteří sportují a naopak. Areál disponuje velmi kvalitním zázemím pro tenis: v areálu se nachází 8 venkovních antukových kurtů a 3 kurty v hale. Na prvním kurtu zkoušíme své tenisové umění. Povrch je kvalitní a naše hra rekreační. Na klíč vám zde připraví sportovní turnaj či teambuilding zahrnující řadu sportovních i outdoorových aktivit v areálu nebo těsné blízkosti (jízda na koních, čtyřkolky, lukostřelba, výlet balónem nebo vrtulníkem, sjíždění řeky Sázavy a další). Bazén se nám bohužel vzhledem k chladnému počasí nepodařilo využít, i když vypadal lákavě.

Firma, která se zde školí večeří formou grilování na venkovní terase (vepřové špízy, čerstvé ryby, kuřecí steaky…). Láká nás to a tak k večeři vybíráme Restované špalíčky z vepřové panenky v prachu ze sušených pravých hříbků se silnou masovou omáčkou a smetanový listový špenát.

Později večer využíváme ještě saunu s whirlpoolem a příjemně unaveni uléháme. Druhý den se s areálem loučíme a litujeme, že nám pobyt se sportem velmi rychle utekl.

Doporučujeme pro:

  • klasická školení či vzdělávací akce doplněné večerní grilováním či sportovním programem
  • firemní akce spojené s tenisovým turnajem
  • akce pro partnery i zaměstnance (family programy)
  • sportovní eventy či soustředění sportovní klubů

Nejvíce nás zaujalo:

  • kongresové služby na vysoké profesionální úrovni
  • široké spektrum sportovních možností
  • zajímavé prostředí v těsné blízkosti Prahy

Kontakt:

OÁZA Říčany
V Chobotě 2112, 251 01 Říčany
Telefon: 420 323 601 170
Mobil: 420 736 679 097
E-mail: oazaricany@oazaricany.cz
www.oazaricany.cz

Vyzkoušela Olga Nováková s rodinou, konec září 2016.

Tato webová stránka používá cookies, aby vám umožnila co nejlepší zážitek z našich stránek.