úterý 6. září 2022

Pivní hotel ZLATÁ KRÁVA: pivní lázně, kulinářské zážitky i konferenční servis.

Vyzkoušeli jsme

Tým portálu FiremniAkce.cz pro vás objevuje i zkouší místa, která jsou zajímavá pro vaše plánované eventy. Koncem srpna jsme navštívili Pivní hotel ZLATÁ KRÁVA v Nepomuku. Jedná se o unikátní koncept ubytování se zážitky přímo v prostředí pivovaru.

Designové pokoje jsou pojmenované po pivech z farmářského pivovaru Zlatá kráva a každý z nich je opravdový originál. Každý pokoj má svou vlastní soukromou pípu, ze které si kdykoliv hrdlo ráčí načepujete Plnotučnou 12.

Po vstupu do hotelu získáváme od usměvavé recepční informace k našemu pobytu. Odkládáme si zavazadla do pokoje 23 s názvem Cyclist break, což je pivo určené pro cyklisty a je ideální pro horké letní dny. Pokoj je útulný s pivní tématikou, originálním industriálním nábytkem a soukromým výčepem. Detaily v koupelné jsou vymazlené: pivní sprchový gel, pivní mýdlo, pivní půllitry. Ubytovací kapacitu lze rozšířit o pokoje v Hotelu U Zeleného stromu.

Osvěžujeme se na rozlehlé letní terase kávou a nealko nápoji, ochutnáváme jablečný závin s pivní zmrzlinou. Poté se vydáváme na procházku po blízkém okolí. Naše putování za historickými památkami začíná na náměstí A. Němejce, na kterém se nachází již zmíněný Hotel U Zeleného stromu a dominuje mu piaristická kolej. Nachází se zde stará i nová budova radnice, kamenná kašna, řada měšťanských domů. Procházka byla zajímavá, ale už se těšíme na odpočinek v pivních lázních a wellness. Už na recepci vám načepují Polotučnou 10. Následně relaxujete v pivní lázni, která působí blahodárně na regeneraci pokožky, vyplavení škodlivých látek z těla a způsobuje celkové uvolnění. V lázni se doporučuje vydržet cca 20 minut, následně odpočíváte na lehátku. Pivní lázně naleznete ve starých pivovarských sklepech. Hodinka pobytu v lázních vás zbaví únavy a stresu.

Večeři vybíráme z jídelního lístku v Restauraci Švejk. Protože hovězí maso v BIO kvalitě pochází z vlastní farmy v Železném Újezdě, kde na pastvinách v brdských kopcích chovají majitelé plemeno Angus, Galloway a Highland, ochutnáváme svíčkovou na smetaně a filírovaný rump steak. Pokrmy jsou vynikající.

Další den po snídani míříme k zámku Zelená Hora, který se mimo jiné proslavil jako dějiště zfilmovaného románu M. Švandrlíka Černí baroni.

Po obědě na terase relaxujeme ve wellness, které zahrnuje velkou vířivku, parní saunu a Kneippovy lázně či finskou saunu. Odpočíváme v relaxační místnosti se solnou stěnou. Celé relaxační centrum a pivní lázně je možno pronajmout pro skupinu a nic vás nebude rušit. Ale konec odpočívání, čeká nás prohlídka pivovaru, který je součástí areálu. Poznáváme celý proces vaření piva, na závěr ochutnáváme šest vzorků přímo z tanků. V pivovaru vaří spodně i svrchně kvašená piva a speciály, které čepují do skleněných lahví i sudů. Pro firmu zajistí nejen exkurzi v pivovaru, ale i pivní teambuilding, řízenou degustaci piv či možnost uvařit si vlastní pivo pod dohledem místní sládkové - více najdete ZDE.

Ještě si prohlédneme konferenční prostory. Snídaně jsou podávány v jednom z nejhonosnějších společenských sálů v regionu až pro 160 osob. Společenský sál v Hotelu U Zeleného stromu je vybaven veškerou technikou pro ozvučení a osvětlení a je ideální variantou pro konference, zasedání, školení i svatby.

Šalanda je stylový prostor přímo v srdci pivovaru s unikátním výhledem na varnu s kapacitou 30 osob, v létě je v provozu terasa. Ve vnitřních prostorách celého pivovaru a v samostatném salonku je možné usadit až 90 osob s využitím pro nejrůznější firemní akce a oslavy. Pivovarská stodola je konferenční sál a svatební stodola v jednom. Prostor ve stylu zrekonstruované staré stodoly s kapacitou až 60 míst s vlastním barem. Stodola je ideální pro svatbu, školení, konference, zasedání, setkání, či jakékoliv oslavy. Budova je téměř napojena na víceúčelové hřiště, dětské hřiště a součástí budovy je i předzahrádka.

Doporučujeme pro:

  • Netradiční teambuildingové akce
  • konference a školení
  • akce pro partnery, firemní prezentace
  • společenské události, firemní výročí
  • wellness pobyty jako firemní benefity
  • vánoční večírky – komplexnost služeb pro různé typy akcí

Nejvíce nás zaujalo:

  • rozmanitost prostor k pronájmu a jejich variabilita
  • velmi chutné pivo
  • pivní lázně
  • vstřícnost personálu (management hotelu, recepce, restaurace)

Více informací ZDE

Adresa:
Pivní hotel ZLATÁ KRÁVA
Nám. Augustina Němejce 416, 335 01 Nepomuk

Vyzkoušela Olga Nováková s manželem, srpen 2022