pondělí 20. května 2024

Romantický Hotel Mlýn Karlštejn

Vyzkoušeli jsme

Navštívili jsme malebný hotel Mlýn Karlštejn začátkem května. Hotel provozovaný společností H&Hotels Group je umístěn v chráněné oblasti Český kras na břehu řeky Berounky pod středověkým hradem Karlštejn. Cesta do hotelu z Prahy je cca 25 km.

Parkujeme přímo u hotelu, o kterém jsme již hodně slyšeli. Po vstupu nás přivítal usměvavý recepční. Během check-inu jsme byli velice podrobně informováni o všech službách a možnostech, které hotel nabízí včetně wellness. Po uzavření všech formalit nás recepční provází k hotelovému pokoji. První historické zprávy o dvorci s mlýnem na pravém břehu řeky Berounky pocházejí již z roku 1263. Od 14. století tento dvůr patřil karlštejnskému panství. Každý pokoj zde je individuální a má vlastní atmosféru – zařízen je stylovým nábytkem a dekoracemi. K dispozici je 21 pokojů různých typů s kapacitou 49 lůžek. Standardní dvoulůžkové a třílůžkové pokoje, pokoje Executive a romantické pokoje s nadstandardním vybavením.

Osvěženi domácí limonádou a kávou se vydáváme poznávat hotel a jeho blízké okolí. Hotel se nalézá na břehu řeky Berounky, z hotelové terasy vidíme jez Karlštejn a pozorujeme kachny a jiné ptactvo. Pro zachování absolutního soukromí lze areál hotelu pro event uzavřít.
Rozlehlé prostory kolem hotelu (soukromý ostrov o rozloze 2500m2) lze využít pro různé typy korporátních akcí i svateb. K dispozici je party stan a domeček s grilem.

V okolí Romantického hotelu Mlýn Karlštejn se nabízí řada možností nejen pro pěší turistiku a cykloturistiku, ale najdete zde i řadu významných kulturních památek. Poznáváme možnosti Zooparku Karlštejn. Uvidíte řadu exotických zvířat jako velbloudy, bizona, lamy, zebry, francouzské oslíky, shetlandské koníky, lvi a párek bílých tygrů a další. Zapůjčit lze paddleboardy a kajaky.

Přiblížil se čas večeře. Stylová restaurace poskytuje výběr specialit ze sladkovodních a mořských ryb. Usedáme k prostřenému stolu u okna s výhledem. Servírován je nám Silný slepičí vývar s trhaným masem ze slepice, kořenovou zeleninou a domácími nudličkami a Kulajda s houbovým ragú, koprem, brambory a vejcem, houbovým prachem. Porce jsou velice chutné. Můžete si dát i Pikantní kapří krém s chilli a fenyklem, kapří kroketou v panco strouhance a chilli olejem. Jako druhý chod manžel vybírá čerstvého pstruha „po mlynářsku“. Za chvíli přichází servírka s kbelíčkem a podběrákem. Můžete si ukázat na konkrétního pstruha nebo nechat na obsluze, která zmíněnou rybku vyloví z akvária v restauraci a předá kuchaři. Pstruzi jsou z místních sádek. Osobně zkouším další specialitu: Kačeří prsa s šípkovou omáčkou, pyré z červeného zelí, bramborové krokety. Jídlo je opravdu delikátní. Grill restaurant Mlýn Karlštejn je nejen vhodným místem pro oběd nebo večeři s přáteli či s rodinou, ale i společenských akcí, garden party a grilování.

Pro pracovní část akcí jako jsou zasedání, školení a semináře, prezentace, ale i pro různé oslavy využijte klimatizovaný sál Petrarca s terasou včetně zajištění cateringu a doprovodného programu. Konferenční prostory zde spojují půvab historických prvků s moderní technologií.

Nás spánek byl přímo královský – klidný, ničím nerušený, a tak si rádi přispíme. Okolí hotelu poskytuje řadu možností pro pěší turistiku a cykloturistiku, ale najdete zde i řadu významných kulturních památek. Po chutné a pestré snídani podávané formou bufetu v hotelové restauraci (možno si za příznivého počasí vychutnat na terase) se vydáváme pešky na Hrad Karlštejn. Středověký hrad byl postaven ve 14. století císařem Karlem IV. Cesta je dlouhá asi tři kilometry a v druhé polovině stoupáte do kopce. Na hradě na vás dýchne historie a velkolepost areálu hradu.

Počasí je jak na objednávku a tak po výletě sedíme na terase u kávy a dezertu. Následně podléháme dalšímu hotelovému lákadlu v podobě privátního wellness s finskou saunou, vířivkou a relaxační částí. Hosté si mohou doobjednat v recepci masáže. Čas relaxace si užíváme. K osvěžení je připravena voda s ovocem.

Součástí mlýnského areálu byla i kovárna a uprostřed dvora stál věžovitý holubník, který se zachoval dodnes. Po procházce v blízkém okolí se těšíme na další kulinářské zážitky pod taktovkou místního šéfkuchaře. Tentokrát vybíráme vyzrálý Rib Eye steak s bylinkovým máslem (byl jak máslo jemný) a Svíčkovou z divočáka marinovanou v česneku, bylinkách a jalovci s vinnou redukcí.

Necháváme se unést kouzlem romantiky Hotelu Mlýn Karlštejn H&Hotels Group a závěr večera trávíme klidným posezením v křesílku u skleničky červeného a kávy.

Nejvíce nás zaujalo:

  • Poloha hotelu na břehu Berounky cca 25 km od Prahy
  • působivý interiér, stylově dekorované pokoje
  • gastronomie na špičkové úrovni
  • perfektní konferenční zázemí i možnosti pro teambuilding a venkovní party s grilováním
  • osobní a profesionální přístup personálu

Doporučujeme pro:

  • semináře, školení, workshopy, tiskové konference, prezentace
  • společenské akce, rauty
  • obchodní obědy či večeře, pracovní setkání
  • pobyt jako dárek pro zaměstnance či obchodní partnery

Kontakt:
Romantický Hotel Mlýn Karlštejn
Karlštejn 239, 267 18 Karlštejn
POPTÁVKY po eventech: https://www.firemniakce.cz/romanticky-hotel-mlyn-karlstejn

Hotel a jeho služby v nás zanechává nezapomenutelný dojem. Rádi se sem vrátíme!

Olga a Milan Novákovi, květen 2024