čtvrtek 12. května 2022

Spa Hotel DĚVÍN, Mariánské Lázně

Vyzkoušeli jsme

Začátkem měsíce května jsme pro vás vyzkoušeli služby Spa Hotelu Děvín. Odbočka k hotelu je z hlavní ulice dobře značena a tak nebloudíme. Parkujeme naše vozidlo (parkovacích míst je dostatek) a vcházíme se zavazadly do recepce. Od sympatické recepční jsme obdrželi klíče od prostorného 2lůžkového pokoje De Luxe a řadu informací. Hotel poskytuje ubytování ve čtyřech kategoriích, nově zrekonstruované jsou pokoje De Luxe (26 pokojů).

Po cestě se jdeme osvěžit do nově otevřeného vinného a koktejlového baru. Příjemné posezení nás láká, po cestě je vhodná procházka po okolí hotelu. Tento je umístěn z jedné strany na kraji lesoparku. V lese jsou parkové cesty a dojít můžete téměř ke zpívající fontáně. Pokud však milujete ruch města, můžete se vydat po hlavní třídě Mariánských Lázní. Procházíme kolonádu a ochutnáváme Křížový pramen. V Mariánských Lázních naleznete několik upravených parků zvoucích k odpočinku. Příjemně osvěženi a vyhládlí se těšíme na večeři podávanou v restauraci. V rámci bufetu si vybíráme ze dvou hlavních jídel včetně příloh, polévka, salátový bufet, ovoce i něco sladkého.

Noc byla nepřekvapivě klidná, ještě že máme nařízeného budíka a stíháme snídani podávanou formou bufetu. Čerstvé pečivo, káva, džus a ovoce. Snídáme pomalu a v klidu. S odstupem hodiny nás čekají procedury v balneocentru, masáž lávovými kameny je úžasná. Využití sauny či procedury pro akci je nutno objednat s předstihem. Můžete tak spojit práci s relaxací. Po odpočinku a lehčím obědě se tentokrát vydáváme na druhou stranu Mariánských Lázní a poznáváme tzv. Sluneční louku, Kolonádu Ferdinandova pramene a dojdeme až k Rudolfovu prameni. Z hotelu je velmi dobře dostupné centrum města i všechny významná místa či turistické cíle.

Detailně si procházíme nově zrekonstruované školící centrum s moderně vybavenými učebnami, které si můžete pronajmout. Vstupní foyer využijete pro registrace i občerstvení, např. kávové přestávky. Školící centrum se nachází v separátní budově v sousedství hotelu – vaše akce tak bude mít soukromí. Využít lze samostatně jednotlivé učebny, zasedací místnost, bar nebo celý objekt pro uzavřenou společnost. Velká seminární místnost má kapacitu 20 míst, audiovizuální techniku, projekci, WI-FI internet, menší seminární místnost (zasedací) má kapacitu 8 míst, vybavena je taktéž audiovizuální technikou, projekcí a WI-FI internetem. O patro níže se nalézá Wine & Coctail BAR s širokou nabídkou káv, nealko i alko nápojů včetně míchaných coctailů. Zde vaši akci zpestříte degustací: moravských vín či italských vín vedenou zkušeným someliérem, nebo ginu. Vzhledem k navázání na venkovní prostor lze zajistit i grilování. V nabídce je i karaoke.

Večeříme opět v hotelové restauraci. Pro skupiny lze vyčlenit uzavřený salonek a zajistit stravování dle požadavků (servírované či formou rautu).

Dobré ráno... O dobrý start do nového dne se postaral vydatný spánek i snídaňový bufet. Pobyt nám velice rychle uběhl a bohužel se musíme rozloučit.

Za zmínku ještě stojí široká nabídka aktivit, který hotel zajistí pro vaše teambuildingové akce. Veřejné devítijamkové golfové hřiště je vhodné pro golfovou výuku tzv. „negolfistů“. Přilehlý lesopark pro různé aktivity včetně organizovaného Nordic walkingu. Adrenalinová je jízda koloběžkou s průvodcem. Naopak klidná je procházka po Mariánských Lázních s průvodcem. V blízkosti hotelu je plavecký bazén i zimní stadion či minigolf.

Nejvíce nás zaujalo:

 • možnost kombinovat pracovní jednání s relaxačním programem,
 • nové interiéry konferenčních prostor ve velmi příjemných barvách,
 • široká nabídka procedur balneoprovozu a speciálních procedur,
 • poloha hotelu mimo centrum města u lesoparku a přitom velmi blízko od centra,
 • překvapivé možnosti sportovních aktivit pro váš teambuilding v okolí hotelu,
 • osobní, ale zároveň profesionální přístup personálu,
 • pokrytí WI-FI internetem v celém hotelu (signál byl opravdu silný).

Doporučujeme pro:

 • semináře, školení, workshopy, tiskové konference, prezentace nových produktů
 • společenské akce menšího charakteru, večírky a oslavy (otevírací doba baru umístěného v jiné budově lze přizpůsobit skupině, běžně otevřeno do 23:00)
 • teambuilding s využití lázeňských procedur
 • lázeňský pobyt jako dárek pro obchodní partnery či zaměstnanecký benefit

Kontakt:
Spa Hotel Děvín
Příkrá 618/2a, 353 01 Mariánské Lázně
www.spahoteldevin.cz

Děkujeme personálu Spa Hotelu Děvín za příjemný pobyt a skvělé služby!

Vyzkoušela Olga Nováková s manželem, květen 2022.