pátek 28. února 2020

Top 10 nejhranějších skladeb na konferencích a kdy je použít

Inspirujte se

Hudba je důležitou součástí každého eventu, ať už jde o formální hudbu v pozadí, DJ nebo živé vystoupení. To samé platí také pro konference, které na první pohled o hudbě vůbec nejsou, ale i tak mohou profitovat ze správně vybraných skladeb. Pojďme se podívat na ty nejhranější a proč jsou pro konference tak důležité!

10 nejhranějších skladeb na konferencích:

  • Sex on Fire – Kings of Leon
  • Uptown Funk – Mark Ronson ft. Bruno Mars
  • Locked Out of Heaven – Bruno Mars
  • Signed, Sealed, Delivered – Stevie Wonder
  • Happy – Pharrell Williams
  • Get Lucky – Daft Punk
  • Rather Be – Clean Bandit ft Jess Glynne
  • Treasure – Bruno Mars
  • You’ve Got the Love – Florence + the Machine
  • Forget You – CeeLo Green

Při čtení tohoto seznamu jste si asi párkrát řekli “Tuhle miluju!” nebo naopak “Tahle je hrozná!”. Všechny tyto písničky v nějakou dobu byly na vrcholu hudebních žebříčků, a i když je někteří nemusí, většina účastníků při jejich poslechu pravděpodobně bude mít chuť vyskočit a začít se bavit. Pamatujte, že hudba je silně založená na trendech a nejde se zavděčit všem. Musíte vždy zvážit, jestli jsou dané skladby pro vaši akci vhodné.

Jak tedy můžete hudbu použít k vytvoření skvělé atmosféry na vaší konferenci?

Zábava o pauze
Živá hudba může být pro účastníky konference během přestávek, mezi náročnými přednáškami, dobrým “povzbuzovačem”. Ne vždy je to ale možné a pro takové chvíle, skladby, které bodovaly v hudebních žebříčcích jsou dobrou volbou a snadno je přehrajete přes reproduktorový systém.
I když hudba z reproduktorů není špatnou volbou, máte-li místo v rozpočtu, zvažte investovat do DJ nebo do živého vystoupení, díky kterému budou mít účastníci speciální zážitek. Odlišíte se tak od konkurence a účastníci si vaši konferenci obzvláště zapamatují. Vyhýbejte se však přehnaně drsným, hlasitým žánrům, mějte stále na mysli, že účastníci během přestávek rádi navazují nové vztahy a hlasitá hudba by tomu mohla dost uškodit. Ideální je například swingová skupina, a-capella skupina, mariachi band nebo třeba klasický kvartet.

Hudba na Expu
Použití hudby ve velkých výstavních halách může být výborným způsobem, jak vytvořit skvělou atmosféru.
Zatímco hudba by měla být přehrávána na velmi nízkou hlasitost, je to ten pravý čas na spuštění těch nejpopulárnějších melodií, které účastníci dokáží rozeznat i navzdory hluku kolem nich.
Alternativně také můžete umístit DJ či živou kapelu na jedno místo, kde bude hudba slyšet více. Tímto způsobem se účastníci mohou aktivně zabavit, kdykoliv oni uznají za vhodné a nebudou rušeni po celou dobu. Současně tuto hudbu můžete přehrávat méně hlasitěji i přes reproduktory. Je to pěkný způsob, jak vaší akci přilepšit.

After party
Pokud budete někdy zvažovat přidání hudby na konferenci, tak ideálním místem je afterparty nebo večerní slavnostní zakončení.
Afterparty jsou o networkingu a také o tom se pobavit po náročném dni. Toto je situace, při které se vám bude hodit seznam nejpopulárnějších skladeb, který jsme zmínili výše. Můžete zvolit nějakou skvělou párty kapelu nebo DJ, který tyto skladby začlení do svých setů nebo vybere ty nejlepší přímo vám na míru. Pokud je vaše konference na nějaké téma, můžete hudbu vylepšit ještě přizpůsobením na dané téma. Podpoříte tím tak více prožitek z vaší konference.

Shrnutí
Abychom to shrnuli, hudba může být skvělým doplňkem vaší konference. Nejhranější skladby můžete použít k uvolnění a zabavení účastníků v mnoha různých momentech. Nemějte strach být trochu kreativní. Díky hudbě můžete vytvořit jedinečný zážitek pro své účastníky a ucelit tak vaši konferenci.