pátek 29. listopadu 2019

Vánoční večírek pro dobrou věc

Inspirujte se

Vánoce se kvapem blíží a s nimi i firemní vánoční věčírek, který už dávno nemusí znamenat jen karakoe a fotokoutek. Myslete s námi na ostatní a zapojte do programu aktivitu, která má smysl a vytvoří tak opravdové Vánoce.

Vánoční aukce
Poprvé, podruhé, potřetí. Prodáno! Aukce mohou být skvělou zábavou na každém večírku, proč ne tedy i na tom vánočním? Navíc jsou velmi jednoduché na uspořádání a vždy generují zisk. Zkuste získat předměty, zážitky nebo dárkové poukazy od svých sponzorů například výměnou za propagaci. Dary následně na akci vydražte a zisk věnujte na vámi vybranou charitu – nebo ještě lépe, zeptejte se svých účastníků, kam by chtěli peníze věnovat.

Local sourcing a podpora malých dodavatelů
Akce s dobročinným přesahem nemusí být jen o tom dávat finanční dary. Podpořit místní komunitu můžete i při výběru dodavatelů. Snažte se vybírat ty nejvíce lokální, a naopak nejméně masových a korporátních. Pro malé firmy může vaše zakázka znamenat mnoho.

Aktivity s charitativním přesahem
Proč během vašeho vánočního večírku nezapojit účastníky do balení dárků pro děti z dětských domovů nebo do vaření vánoční večeře pro lidi bez domova? Akce tohoto typu vám může pomoci naplánovat společnost Dobrokar.

Dary
Dárky pro účastníky, které na váš firemní večírek pozvete, jsou samozřejmostí a zároveň snadným způsobem, jak přispět. Věnujte jim předměty, při jejichž koupi jste přispěli na dobrou věc, anebo které samy o sobě budou mít pozitivní dopad. Příkladem je například malý „vánoční“ stromeček v květináči s návodem, jak ho pak mohou zasadit buď ve své zahradě nebo v přírodě a tím přispět na obnovu lesů a množství zeleně.

Pomozte blízkým
S velkou pravděpodobností bude ve vaší firmě zaměstnanec nebo někdo jemu blízký v těžké životní situaci – těžce nemocné dítě nebo rodič, který potřebuje nákladné rehabilitace, či jinou zdravotní pomoc. Zkuste kolegům navrhnout sbírku, jejíž výtěžek firma zdvojnásobí a přispěje ji na pomoc s léčbou či podporou právě takových jedinců.

Proč tedy uspořádat firemní vánoční večírek s charitativním přesahem? Primárně o trošku zlepšíte svět kolem vás a namotivujete ostatní, aby dobré činy dělali také. Sekundárně, charitativní akce se společným cílem jsou skvělým způsobem, jak stmelit kolektiv a podpořit týmového ducha.