pondělí 9. září 2019

Využijte své motivační schopnosti jako (oslo)vůdce

Vyzkoušeli jsme

Z pozvání na oslí farmu jsem měla trochu obavy a uvažovala co mi tato návštěva přinese, ale jelikož se svým pětiletým synem podnikáme často výlety, vypravili jsme se hledat uplatnění pro firemní kolektivy i na oslí farmu.

I přes nepřízeň počasí jsme ihned po příjezdu věděli, že tady jsme správně. Příjemné prostředí, zvířecí výběhy, množství oslíků a lidé, kteří svoji práci dělají srdcem, to je zážitková oslí farma nedaleko hlavního města Prahy.

Osel je tvorem společenským, žije ve stádech a i když se o nich říká, že jsou hloupí a líní, opak je pravdou. Zahoďte předsudky. Jde o chytrá zvířata, která mají velkou sílu a dobře si rozmyslí, jak svoji sílu využijí a jaký bude jejich příští krok. Zvládnou prakticky jakýkoliv terén. Jsou klidní, vyrovnání, sebevědomí a svůj pokoj a rovnováhu předávají svému okolí. Vyčistí Vám duši od stresu a zmatku. Zároveň nám nastaví zrcadlo duše a našich schopností a možností. Jsou milým a vnímavým parťákem pro rozvoj emoční inteligence a sociálních kompetencí. Při prvním kontaktu máte dojem, že se s vámi opatrně seznamují, přitom vás mají přečtené v momentě, kdy vstupujete do ohrady. Dokáží vyčíst z chování, zda máte čistou hlavu nebo zda přicházíte vnitřně neklidní.

Oslí farma nabízí řadu programů, ať už oslí treking, trail park, zážitkové focení s oslíky, asinoterapii, dětské tábory a nebo právě programy pro firmy. Užijte si posezení na farmě, interakci s oslíky, piknik na vyhlídce, večerní táborák nebo teambuilding obohacený o prvek rozvoje osobnosti a vůdcovských dovedností.

Vybrali jsme si dvouhodinovou procházku s oslíkem. Nejdříve posloucháme přímo mezi oslíky zajímavé vyprávění o jejich povaze a spoustu dalších zajímavostí z jejich světa a přitom si nás oslíci prohlížejí a „očuchávají“. Vybíráme si jediného bělouše, pětiletého oslíka Míšu, a musíme ho před procházkou vyčistit a osedlat, při tom se dozvídáme jak oslíka správně vést. Ihned bělouška namotivujeme a jdeme s ním na trail park, kde je několik překážek. S Míšou vše skvěle zvládáme. Teď můžeme vyrazit do terénu.

Oslíka musíme chválit aby měl motivaci jít dál, ukázat mu mantinely a dát najevo, že odměna (v tomto případě do žaludku) přijde až po dobře odvedeném výkonu. Že vám to něco připomíná?

Na procházce v prostředí přírodního lesoparku vládne příjemná atmosféra, jde nás skupina s pěti osedlanými oslíky a s malou karavanou vyrazilo na procházku i oslí mládě staré jen několik týdnů. Po návratu zpět na farmu jsme potěšeni z nového zážitku a opustit farmu se nám hned nechce, takže si dáváme malé občerstvení a užíváme přítomnosti oslíků a dalších zvířat.

Doporučujeme pro:

  • family day
  • benefit pro zaměstnance
  • teambuilding
  • relax v přírodě

Co se nám líbilo:

  • kolektiv lidí kolem zvířat pracující srdcem
  • prostředí farmy
  • interakce s oslíky
  • nový zážitek
  • široká nabídka využití pro firemní kolektivy
  • lokalita 15 km od Prahy

https://www.oslistezka.cz/

Vyzkoušela Veronika Vajnarová, srpen 2019