úterý 13. června 2017

Wine Wellness Hotel Centro – konferenční servis, kulinářské zážitky i netradiční wellness

Vyzkoušeli jsme

Tým portálu FiremniAkce.cz pro vás objevuje i zkouší místa vhodná pro vaše eventy. V květnu jsme navštívili Wine Wellness Hotel Centro v Hustopečích u Brna. Jedná se o zajímavý komplex budov, ve kterém se snoubí moderní architektura s architekturou italské renesance – Domem pánů z Vizovic. V areálu

Hotel disponuje 55 pokoji a apartmány s komfortním vybavením pokojů tří kategorií (standard, superior a mezonetové apartmá) o celkové kapacitě 117 lůžek včetně přistýlek. Náš pokoj se nachází ve druhém patře hlavní budovy, okna má situovány do vnitřního nádvoří hotelu.

Po vstupu získáváme od usměvavé recepční informace k našemu pobytu. Osvěžujeme se na rozlehlé letní terase kávou a nealko nápoji. Následně se vydáváme na procházku po blízkém okolí. Doporučen nám je mandloňový sad, který je unikátní v České republice a jehož historie sahá do 17. století. Turistická stezka nás dovedla k rozhledně, ale také do dvou mandloňových sadů.

Večeříme v novém Restaurantu Amande s velice příjemnou atmosférou. Servírována je gastronomie jižní Moravy s prvky francouzské gastronomie. Zkoušíme Kuřecí consommé s masových knedlíčkem a zeleninou, jako hlavní chod pak Hovězí líčka s hříbkovými brambory a portskou omáčkou či Telecí ragú na bílém víně se zeleninou a tagliatelle. Pokrmy poskytují našim chuťovým pohárků dokonalý zážitek. Servis je zcela bezchybný a personál příjemný. I v podvečer je pěkné počasí a tak si kávu vychutnáváme na přilehlé terase s pergolou.

Název Amande (francouzsky mandle) se nabízel prakticky sám. Nejen vzhledem ke zmíněným mandloňovým sadům, nýbrž i proto, že se mandle často promítají v pokrmech, např. sladká specialita v nové nabídce je Mandlovník by Amande. Prostory restaurace jsou klimatizované a nabízí posezení pro až 80 osob. Cateringové služby pro vaše akce jsou poskytovány ve všech prostorách hotelu.

Snídaně jsou též podávány v restaurantu Amande, formou bufetu. Ale nabídka nás překvapila svou pestrostí – jak pečiva, tak asi 8 druhy pomazánek, paštik, dále sýra apod. Unikátní jsou Winelády (edice marmelád Wine Wellness) z produkce hotelové kuchyně. Základní chuť tvoří jemné tóny 80% hroznové šťávy, vybírat však můžete i z několika dalších neotřelých příchutí. My ochutnali wineládu s příchutí mandlí, s příchutí zázvoru a s příchutí chilli papriček.

S milým doprovodem se vydáváme na prohlídku konferenčních prostor hotelu. Největším sálem je Konferenční sál II až pro 250 osob, dalším pak Konferenční sál Pálava pro 80 osob, Salonek Carlos (40 osob), Salonek Kryštof (35 osob), Salonek Uršula (22 osob). Veškeré konferenční místnosti disponují technickým vybavením, wi-fi a lze je uspořádat dle vašich požadavků. Sály lze využívat samostatně či různě kombinovat.

Přímo v prostorách hotelu naleznete volnočasové aktivity v Centro Clubu: tři kuželkové dráhy, kulečník, billiard, fotbálek, šipky, bar. Posedět můžete ve vinném sklípku (pro 50 osob) s řízenou ochutnávkou vín se sommeliérem a cimbálovou muzikou. Hotel pro vás uspořádá venkovní grilování i tradiční moravské zabijačky s regionální mandlovicí, ochutnávky vín a sýrů.

Akce lze doplnit o teambuildingové aktivity i večerní programy pod vedením profesionální firmy. Nás zaujal program s názvem „V kůži vinaře" při kterém si vyzkoušíte skutečnou práci vinaře během jediného dne se zkušeným vinohradníkem, včetně pikniku na vinicích a zakončení návštěvou vinného sklípku.

Po konferenci, školení či poradě přijde vhod relaxace a wellness program. Přímo v hotelu se nachází Wine Wellness: saunový svět se čtyřmi druhy saun, whirlpool, Kneippova vinařská stezka, finské vědro, dále nabídka masáží, zábalů, peelingů, koupelí. Relaxujeme nejprve v saunovém světě a následně při vinné masáži. Můžeme jen doporučit. K následnému odpočinku po procedurách využíváme relaxační místnosti s lehátky.

K další večeři jako předkrm volíme Hovězí carpaccio s rukolou, parmezánem a pečivem, jako hlavní chod vybíráme Hříbkové rizoto a parmezán, sladkou tečkou večera je Mandlový řez, mascarpone a pomerančový gel.

Po vydatném spánku, chutné snídani se loučíme s myšlenou brzkého návratu a realizací nějaké zajímavé firemní akce.

Doporučujeme pro:

 • konference a školení
 • akce pro partnery, firemní prezentace
 • společenské události, firemní výročí ve společenském i sportovním duchu
 • teambuildingové akce nejen s vinařskou tématikou
 • wellness a relaxační pobyty (firemní benefity)
 • vánoční večírky i family day – komplexnost služeb pro různé typy akcí

Nejvíce nás zaujalo:

 • široká nabídka konferenčních prostor k pronájmu a jejich variabilita
 • interier restaurantu Amande a skutečně vynikající gastronomie
 • nadstandardní výběr a pestrost v rámci bufetových snídaní
 • Wine Wellness, které je v ČR prvním zařízením, jehož hlavní doménu tvoří víno a vinné procedury. Blahodárné účinky vína jsou známé již po staletí a vinoterapie je metodou, která jich velmi moderním a příjemným způsobem využívá.
 • vstřícnost personálu (management hotelu, recepce, restaurace i wellness)

Kontakt:
Wine Wellness Hotel Centro****
Husova 8, 693 01 Hustopeče
T: 420 774 662 607
E-mail: info@centro.cz
Web: www.centro.cz

Vyzkoušela Olga Nováková s manželem, květen 2017

Tato webová stránka používá cookies, aby vám umožnila co nejlepší zážitek z našich stránek.