úterý 20. října 2020

Zámek Liblice - konferenční centrum

Vyzkoušeli jsme

Vyzkoušeli jsme služby Konferenčního centra Akademie věd ČR zámku Liblice. Jedná se o jednu z nejcelistvějších památek českého vrcholného baroka z dílny italského architekta Giovanni Battista Alliprandiho. Citlivě zrekonstruovaný hotel AV ČR je orientovaný na kongresovou turistiku.

Zámek je velmi dobře vidět od hlavní silnice, příjezd je impozantní. Automobil parkujeme přímo v zámeckém areálu – kapacita parkovacích míst je bohatě dimenzovaná. Zámek vás osloví jedinečnou atmosférou. Leží uprostřed parku, v blízkosti obory, v místě kde hosté nalézají klid a relaxaci pro zotavení těla i duše, ale i pracovní jednání.

V recepci nás přivítala usměvavá recepční. Check-in byl proveden rychle a profesionálně, následoval podrobný popis služeb hotelu a doprovod na pokoj. Zde nás čekal dopis od vedoucí recepce s řadou užitečných informací.

Velkoryse pojaté pokoje v budově zámku jsou zařízené historickým nábytkem. Náš pokoj 107 se nalézá v 1.patře. Je umístěn jako rohový, což poskytuje řadou zámeckých velkých oken příjemné denní osvětlení. Celkovou kapacitu hotelu tvoří 53 pokojů tj. 110 lůžek, skládá se z 20 historických pokojů přímo na zámku a 32 pokojů v depandancích zámku. Pokoje na zámku jsou nadstandardní, alespoň co do velikosti a pohodlí.

Zámecká restaurace se pod vedením šéfkuchaře Romana Rendla specializuje na lokální produkty a suroviny včetně zvěřiny či ryb. Ochutnáváme telecí líčka, rolované kuřecí prso doplněné dezerty a vínem. Každé jídlo je zde gurmánským zážitkem včetně dokonalého servisu. Sál hlavní zámecké restaurace patří mezi nejkrásnější prostory Liblického zámku, upoutala nás výzdoba včetně unikátního stropu.

Druhý den po vydatné snídani se vydáváme na prohlídku konferenčních a společenských prostor. Pro vaše akce je k dispozici šest jedinečných místností: Konferenční sál, Mramorový sál, Akademický salonek, Knížecí salonek, Zámecká restaurace a Zámecká vinárna. Konferenční prostory disponují moderními technologiemi. Zajistí vám i zajímavý doprovodný program včetně dobového i teambuildingové aktivity. Zaujali nás dobové soutěže jako stínání špalíčků mečem, házení kroužků, královské kuželky, strojení do zbroje, střílení z praku, chůze na chůdách, střelba z kuše, lukostřelba, vrh kopím. Většinu z těchto aktivity je možné uskutečnit pouze na zahradě. Následně si můžete odpočinout v komornějším wellness se saunou, whirpoolem, tepidáriem a relaxační zónou.

Po vynikajícím obědě servírovaného na rozlehlé terase zámku se vydáváme poznávat zámecký park se spoustou odpočinkových zákoutí a bylinkovou relaxační zahradou. Upravený francouzský park poskytuje skvělé pohledy na zámeckou budovu i nemalé množství zákoutí k relaxaci, jezírko, romantickou houpačku. Odpočíváme v koutku bylinkové zahrádky. Na samotném konci parku je brána, kterou projdete do lesa. Najdete tu zámeckou oboru s unikátní rezervací Slatinná louka a 2 naučné stezky (malý a velký okruh). Procházíme se tím delším a končíme u přední části zámku. Večeře byl malý kulinářský svátek, který umocnilo profesionální chování sympatického obsluhujícího personálu. Na kávu se přesouváme do Lobby baru v přízemí budovy. Volíme příjemné posezení v přilehlé zimní zahradě. Kromě kávy z kolekce Chateau Liblice si vybíráme z široké nabídky destilátů (single malt whisky, karibských rumů, cognacu i armagnacu). Personál naprosto dokonale znal nabízená vína i destiláty českých i světových značek. Na Lobby bar navazuje jeden ze salonků.

Spokojený host je zde tou nejvyšší známkou kvality. Zámek Liblice se stal absolutním vítězem mezi 4* hotely v ČR soutěže Czech Hotel Awards 2020. K tomu již potřetí v řadě obhájil prvenství v kategorii nejlepší hotel ve Středočeském kraji a podruhé v řadě prvenství za nejlepší kongresový hotel v kraji.

Doporučujeme pro vaše akce:

  • středně velké národní i mezinárodní kongresy, konference a školení
  • semináře, školení, workshopy, prezentace firem
  • malé i velké společenské akce včetně galavečeří a plesů
  • setkání managementu firem
  • akce pro významné klienty či obchodní partnery

Nejvíce nás zaujalo:

  • autentické interiéry zámku s úžasným geniem loci
  • využití areál pro široké spektrum typu akcí
  • poloha zámku umožňuje v případě požadavku klienta splnit zvláštní požadavky na bezpečnost účastníků akce včetně zajištění ochrany VIP osob či celé akce.
  • možnost kombinovat pracovní jednání s relaxačním či teambuildingovým programem
  • architektura a interiéry kongresových a gastronomických prostor

Kontakt:
Konferenční centrum AV ČR
zámek Liblice

Liblice 61, 277 32 Byšice
Telefon: +420 739 329 970; +420 315 632 111
E-mail: recepce@zamek-liblice.cz
www.zamek-liblice.cz

Vyzkoušela Olga Nováková s manželem, září 2020