čtvrtek 18. dubna 2019

Známe nejlepší eventy roku 2018

Informujeme

Česká eventová asociace, sdružující nejvýznamnější eventové agentury v zemi, pořádala druhý ročník soutěže nejlepších eventů uplynulého roku. Dvacetičlenná porota hodnotila přihlášky dvoukolově.

Porota účastníky v prvním kole posuzovala na základě videa a doložených specifikací projektů. Ve druhém kole pak byly jednotlivé eventy podrobeny konfrontaci s porotci v rámci osobní obhajoby projektu.

Slavnostní vyhlášení proběhlo 9. 4. 2019 v DOX+, kde bylo rozdáno, včetně GRAND PRIX, celkem šestnáct cen v pěti kategoriích. Podle předsedy poroty Jana Binara, CEO McCANN
PRAGUE a prezident AKA, porotci hodnotili a porovnávali především efektivitu a přínos jednotlivých projektů, jejich originalitu a rozsah inovací. Úkol to rozhodně nebyl snadný, nabídka a kvalita přihlášených prací byla veliká.

Nejlepším eventem uplynulého roku, který vyhrál kategorii B2C a zároveň získal GRAND PRIX, bylo originální uvedení vozu Mercedes Benz třídy A od agentury JAD Productions. Kategorii B2B ovládla agentura Fox Hunter s nízkonákladovou roadshow v legendárním Velorexu pro
značku Tullamore DEW. V další kategorii eventů pro veřejnost (B2P) porotci vynesli na první
místo projekt London Loop Awards. Nejlepším eventem pro zaměstnance se stal Mercedes Benz Adventure experience. Poslední kategorii eventů pořádaných jako vlastní produkci, vyhrála agentura QUIX EVENT s konferencí reSite.
Letošní ročník eventových cen přinesl meziroční nárůst přihlášek o více než 40 % a současně ukázal, že se Česká republika stává silným a profesionálním hráčem na poli eventů.

Kategorie 1A (B2B)

1. místo: Tullamore Dew - Třístopá Road Show (Fox Hunter)
  2. místo: Zeppelin Nad Prahou (JCHP)
  3. místo: Odhalení nové Mazdy 3 pro evropský trh (NEXT LEVEL)

Kategorie 1B (B2C)

1. místo: Mercedes Benz - #24RIDE (JAD Productions) - GRAND PRIX
  2. místo: Adidas - SOLARBOOST Prague (EVENT ARENA)
  3. místo: Plz. Prazdroj - Asahi Super Dry Zone na Colours of Ostrava (MVP events)