pondělí 23. prosince 2019

Audience engagement aneb jak zapojit publikum

Inspirujte se

Interaktivita je základ úspěšného a hlavně zábavného eventu, nicméně dnům, kdy člověk musel zvednout ruku, aby dostal před obličej mikrofon a s ním i spoustu pohledů, už odzvonilo. Pojďme se podívat na moderní způsoby, jak na vašem eventu zapojit publikum do konverzace.

Happenee
Nabízí kompletní řešení správy eventů a účastnické aplikace, v rámci které je i nástroj pro hlasování a odezvu, díky které můžete spouštět a vyhodnocovat hlasování v průběhu akce a zjistit, co se účastníkům líbí a na čem byste měli naopak zapracovat. Velkým plusem Happenee je možnost oboustranné interakce v reálném čase, díky které organizátor může ihned informovat všechny účastníky například o změnách programu a účastníci mohou organizátorům pokládat otázky a nebo navázat kontakt s jinými účastníky.

Simpleflow
Simpleflow je další systém pro kompletní správu účastníků vašeho eventu. Mimo jiné nabízí i zajímavé funkce jako například SMS notifikace, tracking zavazadel a další prvky, které ocení každý účastník.

Slido
Slovenský startup, který se rychle rozrostl do zahraničí. Slido umožňuje svým uživatelů lepší komunikaci a interakci s publikem. Přes jejich mobilní a webovou aplikaci je možné vést živé hlasování a Q&A s možností výběru těch nejoblíbenějších otázek. Za zmínku také stojí, že Slido bylo využito na SXSW 2018 při diskuzích s Elonem Muskem (který drží rekord za nejvyšší počet obdržených otázek během hodiny!), Melindou Gates i Arnoldem Schwarzenaggerem.

EasyEvent
Detailní interaktivní agenda, seznam přednášejících, hlasování s neomezeným počtem setů, dotazy na speakera, feedback, to vše zvládne EasyEvent, který vaší akci udělá skutečně interaktivní.

Mentimeter
Mobilní a webová aplikace zaměřená především na hlasování. Zvládne zpracovat přes 30 000 hlasů za minutu a tudíž je vhodná i pro velké konference.

Vevox
Původem ze Skandinávie, je dalším konkurentem v oblasti živého hlasování, Q&As a dotazníků. Vevox je user-friendly jak pro moderátora tak pro uživatele.

Glisser
Aplikace zaměřená především na prezentace. Díky ní mohou prezentující sdílet své slidy s účastníky. A naopak účastníci je pak mohou ohodnotit, zanechat like i komentář nebo je sdílet na své sociální sítě. Další benefitem je, že díky Glisseru není potřeba tisknutí prezentací a tak váš event ušetří pár stromů, korun a trochu místa v taškách vašich účastníků.