úterý 27. března 2018

Chateau Mcely je nejoblíbenější hotel s pěti hvězdami

Informujeme

V pondělí 19. března 2018 se v Martinickém paláci na Hradčanském náměstí v Praze, uskutečnil galavečer udílení cen Hotel roku 2018.

Slavnostní události se zúčastnili zástupci vítězných hotelů, známe osobnosti současné hotelové a gastronomické scény, porotce kategorie Hotel roku Restaurace Lukáš Hejlík a zástupci partnerských organizací. Večerem provázel Jan Smigmator. Součástí doprovodného programu bylo fantastické taneční vystoupení souboru Pop Balet, okouzlující Falešní hráči a Jakub Kroulík a světelná a ohňová show souboru Pyroterra.

Udílení cen Czech Hotel Awards Hotel roku 2018 prezentuje zodpovědnou platformu, která široké veřejnosti umožňuje hlasovat pro nejoblíbenější hotel v kategorii Wellness&Spa, Congress a 3, 4 a 5 hvězdičkový hotel, napříč všemi kraji a pražskými obvody. Nominované hotely jsou registrovány na oficiálních webových stránkách udílení cen. Vítěznými hotely se stávají ty, které získají v rámci své kategorie největší počet hlasů. O absolutních vítězích v kategorii 3, 4 a 5 hvězd rozhoduje odborná porota.

Absolutním vítězem 3* hotelů se stal Family Hotel Okoř ze Středočeského kraje, v kategorii 4* hotelů zvítězil Theatre Hotel z Olomouckého kraje, v kategorii 5* hotelů získal absolutní vítězství hotel Chateau Mcely ze Středočeského kraje.

V odborné porotě zasedly známé osobnosti, jejichž úsilí významně spoluutváří podobu hotelové a gastronomické scény v ČR. Darina Sieglová, gastronovinářka, která píše pro časopis Apetit a vaří v pořadu České televize Sama doma. Ing. Adéla Pilařová, vedoucí oddělení udržitelnosti projektů a Českého systému kvality služeb v agentuře CzechTourism. Tomáš Popp, šéfkuchař a zástupce Národního týmu Asociace kuchařů a cukrářů ČR. Michael Mareš, redaktor časopisu Forbes. Ing. Pavel Kotas, generální ředitel HOTEL.CZ a.s. a PREVIO s.r.o. Martin Šulák, spolumajitel společnosti Firemnívečírek.com. David Denk, customer Manager HoReCa, společnosti Makro. Petr Starý, zástupce společnosti Plzeňský Prazdroj. Radek Jelínek, vedoucí oddělení Cestování ve společnosti Slevomat a MgA. David Kubík, zástupce architektonického studia Huť architektury.

Nejoblíbenějším hotelem v kategorii Spa&Wellness se na základě klientského hlasování stal Hotel Berg z Libereckého kraje, v kategorii Congress se absolutním vítězem stal Hotel Galant Mikulov z Jihomoravského kraje.

V rámci nové kategorie Hotel roku Restaurace 2018, kterou zaštiťuje Lukáš Hejlík, se absolutním vítězem stal hotel Miura z Moravskoslezského kraje.

Do výběru Lukáše Hejlíka v kategorii Hotel roku Restaurace 2018, se dostaly hotelové restaurace natolik vyhlášené, že jsou často samotným cílem hostů.

„Bylo ve výsledku těžké nominační výběr utřídit, protože je spousta hotelových restaurací, kde kuchařské týmy odvádí dokonalou práci, nicméně pořád hrají takové smutné druhé housle. Když hosté vědí, kde se dobře najedí, vysloveně se tam těší a výběr hotelu je tedy podřízen jeho úžasné restauraci. Těch příkladů v konečném důsledku není moc, jakkoliv jich přibývá,“ říká Lukáš Hejlík.

Chceme, aby ocenění Hotel roku bylo vnímáno jako orientační bod, zaručující kvalitní servis, výjimečné služby a především maximálně vstřícný a pečující přístup ke každému klientovi. Pomáháme hoteliérům, kteří přistupují ke své práci s nadšením a snažíme se podporovat a rozvíjet jejich potenciál.

Záštitu nad letošním ročníkem udílení cen Hotel roku převzal radní hlavního města Prahy Ing. Karel Grabein Procházka, Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR a Český systém kvality služeb. Velice si vážíme také dlouholeté podpory a záštity Ministerstva pro místní rozvoj ČR a agentury Czech Tourism. Jsme velice potěšeni, že právě tato organizace, která si klade za cíl propagovat Českou republiku jako destinaci cestovního ruchu v zahraničí i v České republice, se spolu s námi podílí na růstu kvality a naplňování potenciálu ubytovacích zařízení v České republice.

Mezi hlavní mediální partnery 7. ročníku udílení cen Hotel roku patří časopis Apetit a HyperMedia. Hlavním partnerem udílení cen Hotel roku 2018 je společnost Firemní večírek. Dalšími významnými partnery jsou společnost Makro, Pilsner Urquell, Minerální Karlovarské vody a.s., Bohemia Sekt, Slevomat, Spa & Wellness, Fast, Steinhauser, HyperSlevy, D1ONE by Konsepti a Fous Spirits.

Staňte se součástí smysluplného poslání. Staňte se součástí Czech Hotel Awards Hotel roku 2018.

Více informací o udílení cen Czech Hotel Awards Hotel roku 2018 a kompletní seznam vítězných hotelů naleznete na oficiálních stránkách udílení cen www.hotelawards.cz.