pondělí 15. května 2023

Vítejte v Hotelu a školícím centru Samechov – výjimečném místě pro školení i teambuildingové akce či sportovní eventy.

Vyzkoušeli jsme

Hotel je cca hodinku od Prahy v malebném Posázaví. Přijíždíme objevit toto místo pro vaše akce. Před hotelem se nalézá menší parkoviště, ale další možností je parkování v areálu s více místy. Do hotelu vcházíme hlavním vchodem. Menší recepce je umístěna v přízemí. Jsme mile přivítáni, dostáváme kromě klíčů od pokoje i základní informace k pobytu a ujištění, že se s jakoukoliv prosbou a dotazem můžeme obrátit.

Tento přístup jsme následně zaznamenali u všech zaměstnanců hotelů.
Krátkou procházkou poznáváme bezprostřední okolí hotelu a zahradu. Po večeři ještě posedíme u sklenky v salonku u billiardového stolu. K dispozici jsou i šipky. Salonek má i malý bar a vstup na terasu. Lze jej tak využít po uzavření restaurace k dalšímu posezení v rámci vaší akce. Navíc nebudete rušit ubytované vzhledem k umístění salonku. Ještě vybalit noční úbor a uložit se ke spánku.

Dobré ráno… O dobrý start do nového dne se postaral snídaňový bufet, čerstvé pečivo a káva. V případě krásného počasí lze posnídat na terase. Kousíček od hotelu je vlaková zastávka a tak nastupujeme do vlaku a jedeme na výlet do městečka Sázava. Cesta místní lokálkou je velmi zajímavá včetně výhledů do krajiny. V Sázavě si prohlížíme klášter a navštěvujeme Huť František s Centrem sklářského umění. Do hotelu se vracíme opět vláčkem. Z Prahy je možné účastníky vaší akce dopravit stylově Posázavským Pacifikem.

Počasí je příjemné, a tak si kávičku dáváme na rozlehlé terase hotelu s výhledem na zahradu, za kterou se vine Sázava. Zahrada je velkou výhodou, neboť zde naleznete hřiště pro volejbal i nohejbal, stolní tenis, zahradní fotbálek, pétanque, frisbee, lukostřelbu. Rozsáhlou zahradu a terasu oceníte při grilování. S plánováním programu vaší akce vám specialisté z hotelu rádi pomohou. Vzhledem k vlastnímu kamennému molu a vstupu do řeky lze zajistit možnost sjet si řeku Sázavu a stmelit kolektiv při této zajímavé aktivitě.

Odpoledne procházíme čtyři konferenční prostory hotelu. Hlavní velký sál v přízemí má prosklenou stěnu s výhledem do zahrady. I další prostory jsou plně vybavené pro firemní akce – malý sál, salonek i restaurace. Všechny mají denní světlo a v každém prostoru vám zajistí coffebreak, flipchart, plátno či televizi, na které můžete promítat svoje prezentace, bloky s psacími potřebami jsou samozřejmostí.

Před večeří ještě relaxujeme v sauně s odpočívárnou. Následně ochutnáváme kuře na paprice jako od babičky. Spánek druhé noci je opět nerušen. Neradi se s hotelem, který poskytuje únik od ruchu velkoměsta, po snídani loučíme.

Hotel Samechov je ideálním místem, kde můžete nejen relaxovat, ale i pracovat či se scházet s obchodními partnery. Hotel nabízí služby především pro firmy a různé teambuildingové akce či sportovní eventy. Pokud jste někdy toužili mít celý hotel jen pro své obchodní partnery či zaměstnance, tento sen se vám splní, pokud se vás ubytuje 20 osob a více. Tím se hotel stává jedinečným místem pro oslavy nebo teambuildingy v uzavřené společnosti. Maximální kapacita ubytování čítá 23 pokojů tj. 57 lůžek.

Nejvíce nás zaujalo:

  • umístění hotelu v klidu a v přírodě, množství přírodních krás a památek – např. „Národní přírodní rezervace Ve Studeném“ 4 km. Zaujme Sázavský klášter (8 km), Hrad Český Šternberk (19 km), Stará sklářská huť František (8 km).
  • vstřícný a ochotný personál
  • možnost dopravy do hotelu Posázavským Pacifikem
  • uzavření hotelu pro skupinu
  • velmi široká nabídka sportů a relaxačních aktivit přímo v areálu hotelu včetně vodáckého výletu s „naloděním“ přímo u hotelového mola

Doporučujeme pro vaše akce:

  • Klasická školení, semináře, workshopy a jiné vzdělávací akce
  • teambuildingové programy a outdoorové aktivity
  • večírky a oslavy

Děkujeme provozovateli Hotelu Samechov za skvělé služby a příjemný pobyt. Rádi se sem opět vrátíme a současně hotel doporučujeme.
Vyzkoušela Olga Nováková s manželem, duben 2023